Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA] Weekendowa akcja. Oddano 22 litry krwi

[ZDJĘCIA] Weekendowa akcja. Oddano 22 litry krwi

Po raz kolejny Harcerski Klub HDK „Kropla Życia” zorganizował akcję poboru krwi w ambulansie współdziałając z RCKiK w Szczecinie oraz Fundacją Banku PKO BP z Warszawy. Tym razem już po raz drugi przy okazji Sail Świnoujście. Rejestracja dawców ruszyła od godz. 10.00 i od razu przed ambulansem utworzyła się kolejka chętnych do oddania krwi. Oprócz członków klubu i przedstawiciela lokalnego oddziału banku PKO BP, akcję wspierali tradycyjnie już harcerze z 19 DHSG „Zlotki”im. Bohaterów KOP, którzy rozdawali baloniki, ulotki i drobne niespodzianki dla najmłodszych uczestników Sail Świnoujście.

W ambulansie aż do godz. 16.00 pojawiali się zarówno doświadczeni krwiodawcy, jak i osoby, które odpowiedziały na nasze zaproszenie i oddawały krew po raz pierwszy. Nie zabrakło także wspaniałych obrazków, gdzie dziecko asystowało przy oddawaniu krwi swojemu rodzicowi. Harcerze skorzystali przy okazji z przygotowanej dla nich przez RCKiK formy edukacyjno-promocyjnej dotyczącej HDK. Po raz pierwszy akcji towarzyszył Pan Chwiej – kilkumetrowej wysokości chwiej reklamowy – mówi hm. Marek Niewiarowski Szef HK HDK „Kropla Życia”.

Akcja zakończyła się kilkanaście minut po godzinie szesnastej. Okazało się wówczas, że udało się zebrać ponad 22 litry krwi pełnej. To dobry wynik, choć żałować należy, iż ze względów zdrowotnych nie wszyscy, którzy zgłosili się do donacji, krew oddali.

Kolejna akcja poboru krwi w ambulansie już 11 września br. w marinie, przy okazji Zlotu Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP.

Zobacz również

Wiceminister Witkowski dla PAP: polskie porty zdały egzamin ws. przeładunku węgla

Polskie porty na Bałtyku zdały egzamin w kwestii przeładunku dodatkowych ilości węgla, które zostały zamówione …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.