Strona główna / Lokalne / 21-latka miała ponad promil alkoholu. Zatrzymał ją policjant po służbie

21-latka miała ponad promil alkoholu. Zatrzymał ją policjant po służbie

Skuteczna reakcja policjanta będącego po służbie udaremniła jazdę nietrzeźwej kierującej. 21-latka, mając w organizmie ponad promil alkoholu, jechała ulicami Świnoujścia, a następnie wykonywała niebezpieczne manewry na jednym z parkingów. Za popełnione przestępstwo kierującej grożą surowe konsekwencje karne i finansowe. Natomiast wysokim mandatem ukarana została pasażerka pojazdu, która udostępniła pojazd osobie nietrzeźwej.

Funkcjonariusz nabrał podejrzenia, iż samochodem może kierować osoba pod wpływem alkoholu bądź innego środka. Policjant podjął szybką decyzję i uniemożliwił jej dalszą jazdę. Zatrzymał nissana i o zdarzeniu powiadomił dyżurnego policji. Na miejsce niezwłocznie przyjechał patrol, który skontrolował wskazany pojazd. Za kierownicą siedziała młoda kobieta, a obok niej koleżanka. Badanie alkomatem kierującej nissanem wykazało, że 21-latka miała w organizmie nieco ponad promil alkoholu. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy.

Po porozumieniu z prokuratorem kobieta wnioskowała o karę dla siebie 4 lat zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, 6 miesięcy ograniczenia wolności oraz karę finansową w wysokości 5.000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Sprawa trafi teraz do sądu, który zdecyduje o wysokości kary.

Wyciągnięte zostały też konsekwencje w stosunku do koleżanki, która udostępniła pojazd nietrzeźwej rówieśniczce. Za to wykroczenie 21-latkę ukarano 500-złotowym mandatem.

Zobacz również

Nowi strażacy w szeregach Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu

25 listopada 2022 roku w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu odbyło się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.