Strona główna / Lokalne / Skazani pomagali w remoncie komisariatu policji na Warszowie

Skazani pomagali w remoncie komisariatu policji na Warszowie

Przed wakacjami skazani z Aresztu Śledczego w Świnoujściu porządkowali teren wydm wzdłuż plaży miejskiej. Później pracowali nad przywróceniem komisariatu policji na prawobrzeżu Świnoujścia

Podobnie jak w ubiegłych latach mieszkańcy miasta i przyjezdni goście mogli cieszyć się wypoczynkiem na czystej plaży miejskiej w Świnoujściu. W tym roku prace porządkowe rozpoczęły się już w kwietniu, osadzeni z AŚ w Świnoujściu oczyścili z zalegających śmieci teren wydm rozciągających się na całej długości plaży obejmującej ponad 6 km. Prace odbywały się na podstawie porozumienia zawartego z Urzędem Miasta w Świnoujściu w ramach szeroko rozumianej współpracy więziennictwa ze społeczeństwem.

Praca skazanych na rzecz samorządu lokalnego jest chętnie wykorzystywana jako pomoc także w większych inwestycjach. Niedawno grupa osadzonych wykonywała nieodpłatne prace pomocnicze przy remoncie przywracanego do pełnienia swojej dawnej funkcji komisariatu Policji na prawobrzeżu miasta. Od kilku lat dzielnica Warszów nie posiada takiej placówki.

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

2 komentarze

  1. Super 🙂 Brawo 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.