Strona główna / Kultura / Wieczory Organowe: Przed nami koncert finałowy

Wieczory Organowe: Przed nami koncert finałowy

Przed nami, w najbliższy piątek (26.08)  koncert finałowy XVIII Międzynarodowego Festiwalu Świnoujskie Wieczory Organowe – wiosna, lato 2016. Wystąpią artyści z Włoch;

Simona FRUSCELLA – organistka,  która ukończyła studia w klasie kompozycji i organów  Akademii Muzycznej  “L. Perosi” w Campobasso. Brała udział w różnego rodzaju kursach gry organowej pod kierunkiem wielu znakomitych nauczycieli: m.in.Klemens Schnorr , Harald Vogel, Peter Westerbrink, Edoardo Bellotti). Studiowała również  literaturę organową od tradycyjnego włoskiego renesansu do francuskiego i niemieckiego romantyzmu. W 1998 roku otrzymała stypendium na Międzynarodowy Kurs Organowy w mieście Vicenza. Regularnie bierze udział w koncertach i festiwalach, gra indywidualnie i zespołowo na licznych zabytkowych organach we Włoszech, Niemczech, Austrii, Francji, Szwajcarii, Anglii, Finlandii i Rumunii. Jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuki i Kultury (A.I.A.C). Organistka w kościele San Francesco w Cremonie (Włochy). Obecnie studiuje muzykologię na Uniwersytecie w Pawii (Włochy), gdzie pracuje nad udostępnieniem Narodowego Katalogu Harmonii Muzyki we Włoszech.

    ANTONIO FRUSCELLA, który  w Konserwatorium Muzycznym “L. Perosi” Campobasso uzyskał dyplom gry na gitarze klasycznej. Później umiejętności swoje doskonalił w Narodowym Konserwatorium “von Aubervilliers Der Courneuve” w Paryżu,  uzyskując dyplom gry  gitarowej w muzyce kameralnej. W latach 2001 – 2003 na tym samym konserwatorium ukończył studia podyplomowe, a swoje umiejętności doskonalił u takich sław, jak m.in. : D. Russell, L. Zea, G. Listes, A. Tüchtig.  Zdobył wiele nagród w konkursach krajowych (Barletta) Mottola Recanati Caramanico Ortona Pescara (Savona) oraz międzynarodowych, m.in. w Paryżu. Jako stypendysta swoje umiejętności doskonalił w Villecroze Academie (Francja) oraz w Międzynarodowym Masterclass w Mendrisio (Szwajcaria). W 2001 roku, podczas XIII International Course w Mendrisio (Szwajcaria) otrzymał nagrodę “Subinates”, przyznawaną dla najlepszego studenta. W 2002 roku otrzymał stypendium w “Ecole Normale de Musique de Paris A. Cortot”, gdzie w roku 2003 uzyskał dyplom “Superior Musical Performance”. Jako solista grał w  wielu festiwalach i seriach koncertowych. Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu “Internazionale di Chitarra” organizowanego przez Stowarzyszenie A.I.A.C. (Associazione Internazionale “Arte e Cultura” – Campobasso, Włochy). Jako nauczyciel brał udział w wielu kursach mistrzowskich we Włoszech i za granicą.   Obecnie jest nauczycielem gitary w Konserwatorium Muzyki i Tańca w Melun/ Francja.

DUET  FRUSCELLA wykonuje muzykę autorów od baroku do XIX wieku. Grają zarówno oryginały, jak też transkrypcje utworów orkiestrowych na organy, w oparciu o utwory wokalne i instrumentalne. Okres baroku jest dla nich najbardziej interesujący.  W dzisiejszych czasach duet ten jest  niezwykły i nietypowy (gitara i organy). Zawsze do swojego repertuaru wyszukują  utwory, w których wykorzystany jest potencjał organów, jednocześnie podkreślające brzmienie dźwięków gitary. Duet Fruscella koncertuje we Włoszech oraz za granicą.

W programie koncertu usłyszymy utwory takich kompozytorów jak; A. VIVALDI –  Mandolin Concerto C-major, transkrypcja  na gitarę i organy, O. RAVANELLO – Preludium op. 50, nr 1 i  Preghiera op. 50, nr 2. M. E. BOSSI – Toccata di Concerto op.118, nr 5, A. WILLSCHER – Sechs Stucke na gitarę i organy, A. M. BARRIOS – (przepiękny utwór) L’ Catedral, A. VIVALDI – Lute Concerto in D-major.

 

Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia serdecznie zaprasza, początek koncertu godz. 19,oo.

Zobacz również

Co nowego na budowie tunelu pod cieśniną Świny?

Trwają roboty konstrukcyjne dla wiaduktu w ciągu ul. Karsiborskiej – w ubiegłym tygodniu wykonywano dylatacje …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.