poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Kultura / Wieczory Organowe: Przed nami koncert finałowy

Wieczory Organowe: Przed nami koncert finałowy

Przed nami, w najbliższy piątek (26.08)  koncert finałowy XVIII Międzynarodowego Festiwalu Świnoujskie Wieczory Organowe – wiosna, lato 2016. Wystąpią artyści z Włoch;

Simona FRUSCELLA – organistka,  która ukończyła studia w klasie kompozycji i organów  Akademii Muzycznej  “L. Perosi” w Campobasso. Brała udział w różnego rodzaju kursach gry organowej pod kierunkiem wielu znakomitych nauczycieli: m.in.Klemens Schnorr , Harald Vogel, Peter Westerbrink, Edoardo Bellotti). Studiowała również  literaturę organową od tradycyjnego włoskiego renesansu do francuskiego i niemieckiego romantyzmu. W 1998 roku otrzymała stypendium na Międzynarodowy Kurs Organowy w mieście Vicenza. Regularnie bierze udział w koncertach i festiwalach, gra indywidualnie i zespołowo na licznych zabytkowych organach we Włoszech, Niemczech, Austrii, Francji, Szwajcarii, Anglii, Finlandii i Rumunii. Jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuki i Kultury (A.I.A.C). Organistka w kościele San Francesco w Cremonie (Włochy). Obecnie studiuje muzykologię na Uniwersytecie w Pawii (Włochy), gdzie pracuje nad udostępnieniem Narodowego Katalogu Harmonii Muzyki we Włoszech.

    ANTONIO FRUSCELLA, który  w Konserwatorium Muzycznym „L. Perosi” Campobasso uzyskał dyplom gry na gitarze klasycznej. Później umiejętności swoje doskonalił w Narodowym Konserwatorium „von Aubervilliers Der Courneuve” w Paryżu,  uzyskując dyplom gry  gitarowej w muzyce kameralnej. W latach 2001 – 2003 na tym samym konserwatorium ukończył studia podyplomowe, a swoje umiejętności doskonalił u takich sław, jak m.in. : D. Russell, L. Zea, G. Listes, A. Tüchtig.  Zdobył wiele nagród w konkursach krajowych (Barletta) Mottola Recanati Caramanico Ortona Pescara (Savona) oraz międzynarodowych, m.in. w Paryżu. Jako stypendysta swoje umiejętności doskonalił w Villecroze Academie (Francja) oraz w Międzynarodowym Masterclass w Mendrisio (Szwajcaria). W 2001 roku, podczas XIII International Course w Mendrisio (Szwajcaria) otrzymał nagrodę „Subinates”, przyznawaną dla najlepszego studenta. W 2002 roku otrzymał stypendium w “Ecole Normale de Musique de Paris A. Cortot”, gdzie w roku 2003 uzyskał dyplom “Superior Musical Performance”. Jako solista grał w  wielu festiwalach i seriach koncertowych. Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu „Internazionale di Chitarra” organizowanego przez Stowarzyszenie A.I.A.C. (Associazione Internazionale „Arte e Cultura” – Campobasso, Włochy). Jako nauczyciel brał udział w wielu kursach mistrzowskich we Włoszech i za granicą.   Obecnie jest nauczycielem gitary w Konserwatorium Muzyki i Tańca w Melun/ Francja.

DUET  FRUSCELLA wykonuje muzykę autorów od baroku do XIX wieku. Grają zarówno oryginały, jak też transkrypcje utworów orkiestrowych na organy, w oparciu o utwory wokalne i instrumentalne. Okres baroku jest dla nich najbardziej interesujący.  W dzisiejszych czasach duet ten jest  niezwykły i nietypowy (gitara i organy). Zawsze do swojego repertuaru wyszukują  utwory, w których wykorzystany jest potencjał organów, jednocześnie podkreślające brzmienie dźwięków gitary. Duet Fruscella koncertuje we Włoszech oraz za granicą.

W programie koncertu usłyszymy utwory takich kompozytorów jak; A. VIVALDI –  Mandolin Concerto C-major, transkrypcja  na gitarę i organy, O. RAVANELLO – Preludium op. 50, nr 1 i  Preghiera op. 50, nr 2. M. E. BOSSI – Toccata di Concerto op.118, nr 5, A. WILLSCHER – Sechs Stucke na gitarę i organy, A. M. BARRIOS – (przepiękny utwór) L’ Catedral, A. VIVALDI – Lute Concerto in D-major.

 

Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia serdecznie zaprasza, początek koncertu godz. 19,oo.

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.