Strona główna / Lokalne / 18-latek na bani kierował samochodem. Nie miał prawka

18-latek na bani kierował samochodem. Nie miał prawka

Pobytem za kratkami, zarzutami popełnienia przestępstwa oraz wysokimi konsekwencjami finansowymi zakończyła się dla 18-latka nocna przejażdżka samochodem ulicami Świnoujścia. Młody mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, bo był nietrzeźwy, nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania oraz nie miał żadnych dokumentów pojazdu. Sprawa nieodpowiedzialnego młodzieńca wkrótce znajdzie swój finał w sądzie, który zdecyduje o wysokości kary.

Policjanci patrolujący minionej nocy ulice Świnoujścia zwrócili uwagę na jadący ulicą 11 Listopada samochód marki Renault. Kierujący pojazdem na widok radiowozu przyspieszył, a następnie gwałtownie skręcił na pobliski parking.

– Mundurowi postanowili poznać przyczynę takiego zachowania. Na nadawane sygnały świetlne i dźwiękowe, siedzący za kierownicą mężczyzna zareagował gwałtownym hamowaniem. Następnie wybiegł z samochodu i nie zawracając uwagi na wezwania stróży prawa do zatrzymania zaczął uciekać w kierunku pobliskiego osiedla – tłumaczy asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Zatrzymany po krótkim pościgu mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Policjanci jednak szybko ustalili jego tożsamość i wtedy okazało, że jest nim niespełna 18-letni mieszkaniec Świnoujścia. Funkcjonariusze od razu wyczuli z jego ust woń alkoholu. Badanie alkomatem wskazało ponad 0,7 promila.

– W związku z popełnionym przestępstwem 18-latek trafił za kratki policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał. Dziś zostały mu przedstawione zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara pieniężna oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznym do 10 lat. O ostatecznych konsekwencjach karnych dla 18 – latka zadecyduje sąd – tłumaczy policjantka.

Młody mężczyzna odpowie też przed sądem za popełnione wykroczenia, tj. niezatrzymanie się do kontroli, jazdę bez uprawnień oraz dokumentów pojazdu, za które grozi surowa grzywna.

Zobacz również

Mieszkanie od miasta dla pogorzelców z Ognicy

Państwo Radowscy z Ognicy, których dom i dobytek całkowicie spłonęły w Nowy Rok, otrzymali od …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.