poniedziałek , 26 września 2022
Strona główna / Kultura / Przedostatki famowskie
SONY DSC

Przedostatki famowskie

  1. Fama GAZ-SYSTEM Terminal sztuki dobiega końca… Przed nami przedostatni dzień festiwalu. Ale za to jaki! Działania artystyczne w podwórkach przy ulicy Hołdu Pruskiego, czytanie performatywne, koncert „Wariacje Kolbergowskie” z udziałem Kapeli Maliszów oraz laureata nagrody Grammy –Adama Klocka. Co ważne – na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Famowski poranek to animacje Grupy Kakało w Oflagu (9.00) oraz propozycja dla najmłodszych – tym razem „Fama dzieciom” w prawobrzeżnym Świnoujściu na Warszowie (11.00). Oficjalnie „dzień dobry” powiemy, a dokładnie zaśpiewamy, w południe na placu Wolności – zagra zespół Sterydy czyli synteza brzmień elektronicznych i instrumentalnych (12.00). Popołudniu wprosimy się ponownie do Hamaków – tam zaśpiewa Monika Kowalczyk (14.00).

Posterunek Energetyczny Enei znów stanie się miejscem prezentacji sztuki studentów Uniwersytetu Artystycznego z Poznania. Ich „Projekt otwarty” nawiązuje bezpośrednio do miejsca prezentacji. O ile określenie „posterunek” ma konotacje raczej niesympatyczne, to „energetyczny” słyszy się już inaczej, a pełna nazwa placówki: posterunek energetyczny brzmi już co najmniej intrygująco. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 14.30.

Popołudnie to artystyczna interwencja w podwórkach przy wzorcowo zrewitalizowanej ulicy Hołdu Pruskiego. Usłyszymy tradycyjne pieśni w wykonaniu Grupy Kakało oraz ich gości (15.30), później zobaczymy spektakl tańca butoh „Skołowacenie” w wykonaniu polsko-japońskiego trio: Biel, Furutani, Mizobuchi (16.30).

Popołudniu Fama wprosi się do Pokoju 24, przy ulicy Piłsudskiego 1 (17.15). W ramach projektu „Zaproś Famę do siebie” odbędzie się podsumowanie prac sekcji literackiej. Uczestnicy warsztatów przeczytają teksty, które napisali podczas festiwalu.

Wieczór w Hali Basenu Północnego to premierowe czytanie performatywne na podstawie dramatu „Beat” Macieja Bogusławskiego, jednego z uczestników festiwalowej sekcji literackiej. Reżyserii podjęła się Agnieszka Pytel z wrocławskiego Psycho Teatru. Uwaga! Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych (19.00).

Kolejne wydarzenie zapowiadane jest jako jedno z najważniejszych 46. Famy GAZ-SYSTEM Terminal sztuki – „Wariacje Kolbergowskie” (20.15) w wykonaniu Kapeli Maliszów z towarzyszeniem Orkiestry smyczkowej Uniwersytetu Fryderyka Chopina pod kierunkiem Adama Klocka. Celem projektu jest twórcza interpretacja polskiej muzyki tradycyjnej oraz ukazanie jej w nowym kontekście. Na repertuar wydarzenia złożą się mazurki, oberki i kujawiaki w aranżacji na zespół ludowy i orkiestrę smyczkową. Utwory zostały przygotowane na podstawie opracowań Oskara Kolberga.

Przedostatni dzień festiwalu zakończy się tradycyjnie w Jazz Club Central’a – SCENA. Tym razem na scenie pojawią się… wszyscy. „Scena otwarta” to famowskie jam session (22.00).

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Jeden komentarz

  1. Bezpośrednie relacje ze świnoujskiego 46. Międzynarodowego Kampusu Artystycznego FAMA 2016 przygotowane przez ekipę szczecińskiej telewizji będzie można zobaczyć na ogólnopolskiej antenie TVP3 w piątek 26 sierpnia o godz. 14:35, 15:35 i 16:30 oraz na antenie TVP3 Szczecin o godz. 18:00, 18:15, 18:50 i 19:15.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.