niedziela , 27 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / Wiemy kim jest bohater, który uratował 66-latkę

Wiemy kim jest bohater, który uratował 66-latkę

Na co dzień mieszka i pracuje w Świnoujściu. W piątek skontaktował się z naszą redakcją. Woli pozostać anonimowy, bo nie uważa, aby zrobił coś wyjątkowego. – Każdy na moim miejscu zachowałby się tak samo – mówi.

Jednak to nieprawda, bo gdy 66-letnia kobieta nagle osunęła się na ziemię, tylko on ruszył na pomoc. Kobieta nie oddychała, a serce zatrzymało się. Jej twarz siniała w oczach. Bez zastanowienia rozpoczął akcję reanimacyjną do czasu przyjazdu ratowników medycznych. Według lekarzy, to właśnie jemu kobieta zawdzięcza życie.

– To normalny odruch. Potrzebowała pomocy, a ja potrafiłem jej udzielić – mówi w rozmowie telefonicznej z naszym reporterem. – Chciałbym pozostać anonimowy. Powiem tylko, że cieszę się, że pani Wanda wraca do zdrowia – dodaje.

Mężczyzna, który uratował życie kuracjuszce na co dzień pracuje w Straży Granicznej. Jest majorem. Jego przełożeni są dumni z postawy strażnika. Rodzina skontaktowała się już z mężczyzną. W najbliższych dniach strażnik zamierza odwiedzić panią Wandę w szpitalu.

Jeszcze 24 godziny temu, było jedynie wiadomo, że był ubrany w jeansy i niebieską koszulkę. Ratownicy medyczni, którzy przejęli reanimację nie zdążyli nawet zapisać jego danych. Odszedł tak szybko jak się pojawił. Rodzina za pośrednictwem naszej redakcji postanowiła znaleźć mężczyznę i podziękować mu osobiście. Udało się!

Przypomnijmy, pani Wanda w sobotnie popołudnie wyszła z promu i śpieszyła się ze znajomymi do sanatorium. Chciała jeszcze wejść do supermarketu po pomidory. Nie zdążyła, bo na ulicy Chrobrego osunęła się na ziemię. Straciła oddech, a serce przestało bić. Twarz nagle zrobiła się sina. Od śmierci dzieliły ją minuty. Wtedy na miejscu znalazł się bohater, który natychmiast przystąpił do ratowania życia.

Dziękujemy. Jest Pan Wielkim Człowiekiem!

Zobacz również

Spotkanie z posłem Dariuszem Wieczorkiem. Będzie można porozmawiać także o elektromobilności

Mieszkańcy Świnoujścia będą mogli w najbliższy poniedziałek spotkać się z posłem Nowej Lewicy Dariuszem Wieczorkiem. …

4 komentarze

  1. Szkoda ze tak mało mamy takich bohaterskich postaw. Uratować komuś życie, to naprawdę coś. Jesteś wielki. !!!!

  2. Jesteś wielki ,nie wstydź się tego ,uratowałeś życie ,jesteś bohaterem.

  3. Właściwa osoba, we właściwym miejscu.
    Brawo, tak trzymać.

  4. Brawo, fantastyczny człowiek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.