Strona główna / Hobby / Cel osiągnięty. Michał przepłynął wpław 8 km!

Cel osiągnięty. Michał przepłynął wpław 8 km!

Początkowo miał płynąć w niedzielę, lecz meteorolodzy zapowiadali burze. Nagłe załamanie pogody mogło pokrzyżować plany pływaka. Swój rekord przesunął więc na sobotę. Za cel wybrał sobie odcinek pomiędzy małym i dużym Zalewem Szczecińskim.

14125018_955247164598300_404779001709845385_o– Moja walka polegała nie tylko na walce z dystansem, ale wiatrem północnym no i wywołaną przez niego dość dużą falą. Fala skutecznie przeszkadzała i wybijała z rytmu płynięcia. Tym bardziej czuję satysfakcję z pokonanej trasy – napisał Michał Stefaniak na facebookowym profilu.

Michał Stefaniak znany jest z wakacyjnych rekordów. Rok temu wspólnie z przyjaciółmi przepłynął Bałtykiem do falochronu w Świnoujściu. Jeszcze wcześniej przepłynął wpław dystans z Lubina do mostu przy wyspie Karsibór. Pokonanie 10 km trasy zajęło mu 3 godziny.

Zobacz również

III Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej z udziałem lekkoatletów z sekcji LA OSiR „WYSPIARZ”

Zawody poświęcone pamięci najlepszej polskiej zawodniczki odbyły się po raz trzeci na Stadionie Miejskim im. …

Jeden komentarz

  1. Nie sztuka z prądem ,niech teraz spróbuję w drugą stronę. …nie da rady. To takie trochę naciągane, że 3 godz. A jakby było pod prąd? Lub chociaż bez pomocy natury. Trzeba być obiektywnym i napisać, że w tym miejscu jest bardzo duży prąd rzeczny. .w kierunku morza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.