Strona główna / Hobby / Cel osiągnięty. Michał przepłynął wpław 8 km!

Cel osiągnięty. Michał przepłynął wpław 8 km!

Początkowo miał płynąć w niedzielę, lecz meteorolodzy zapowiadali burze. Nagłe załamanie pogody mogło pokrzyżować plany pływaka. Swój rekord przesunął więc na sobotę. Za cel wybrał sobie odcinek pomiędzy małym i dużym Zalewem Szczecińskim.

14125018_955247164598300_404779001709845385_o– Moja walka polegała nie tylko na walce z dystansem, ale wiatrem północnym no i wywołaną przez niego dość dużą falą. Fala skutecznie przeszkadzała i wybijała z rytmu płynięcia. Tym bardziej czuję satysfakcję z pokonanej trasy – napisał Michał Stefaniak na facebookowym profilu.

Michał Stefaniak znany jest z wakacyjnych rekordów. Rok temu wspólnie z przyjaciółmi przepłynął Bałtykiem do falochronu w Świnoujściu. Jeszcze wcześniej przepłynął wpław dystans z Lubina do mostu przy wyspie Karsibór. Pokonanie 10 km trasy zajęło mu 3 godziny.

Zobacz również

Nowi strażacy w szeregach Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu

25 listopada 2022 roku w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu odbyło się …

Jeden komentarz

  1. Nie sztuka z prądem ,niech teraz spróbuję w drugą stronę. …nie da rady. To takie trochę naciągane, że 3 godz. A jakby było pod prąd? Lub chociaż bez pomocy natury. Trzeba być obiektywnym i napisać, że w tym miejscu jest bardzo duży prąd rzeczny. .w kierunku morza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.