poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Problemy z parkowaniem w centrum. Rozwiązaniem – płatna strefa

Problemy z parkowaniem w centrum. Rozwiązaniem – płatna strefa

Od dziś świnoujskie instytucje  oraz mieszkańcy miasta mogą wziąć udział w konsultacjach społecznych dotyczących zasad funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania na terenie  Gminy  Miasto Świnoujście.

art-parkingNa oficjalnej stronie internetowej Miasta www.swinoujscie.pl (zakładka „konsultacje społeczne”) uruchomiona została sonda. W tym samym miejscu dostępny jest również formularz konsultacyjny, na którym można przesłać swoje wnioski, opinie i uwagi dotyczące strefy. Natomiast 16. września 2016 r. w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury odbędzie się spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami. Początek o godzinie 17.00.

Wielu z nas narzeka, że w centrum naszego miasta brakuje miejsc postojowych. To prawda. W ostatnich latach powstały co prawda nowe parkingi, to jednak wszystko za mało przy stale rosnącej ilości samochodów, zarówno tych należących do nas świnoujścian , jak i gości odwiedzających nasze miasto. Wszyscy też zdajemy sobie sprawę, że jeśli dziś nie podejmiemy działań w kierunku polepszenia sytuacji, to wkrótce będzie jeszcze gorzej.

W ciągu zaledwie dwóch lat ilość pojazdów zarejestrowanych w świnoujskim wydziale komunikacji wzrosła o niemal 2 tysiące! Na koniec ubiegłego roku było ich niemal 20.500, z czego prawie 18 tysięcy to auta osobowe.

Obecnie mamy w mieście ponad 5300 miejsc parkingowych. W samym śródmieściu (ograniczonym ulicami Jana z Kolna, Piastowska, Dąbrowskiego, Staszica, Rybaki i Wybrzeże Władysława IV) – 857.

Musimy działać

Świnoujście, a tym bardziej centrum naszego miasta, nie jest z gumy. Musimy więc wykorzystać każdy sposób, każde miejsce, które usprawni ruch pojazdów. Wielu z nas już dawno zrezygnowało z  komunikacji zmotoryzowanej i przesiadło się na rowery. To oczywiście wygoda, bo nie muszą szukać wolnych miejsc do zaparkowania, a także wymierne korzyści dla zdrowia i tężyzny fizycznej. Trudno jednak wymagać, abyśmy nagle wszyscy poruszali się po mieście wyłącznie na „dwóch kółkach”.

Jednocześnie trudno, aby miasto zapewniało miejsce postojowe każdemu kierowcy akurat tam, gdzie w danej chwili chce się zatrzymać. Zważywszy na stale rosnącą liczbę zmotoryzowanych turystów, jak i ilość aut rejestrowanych w naszym wydziale komunikacji, jest to po prostu niemożliwe. Oczywiście jednocześnie nie oznacza to, że nie powinno nic robić w kierunku polepszenia sytuacji. Tylko w ostatnich trzech latach powstały nowe miejsca parkingowe miedzy innymi przy ulicy Wybrzeże Władysława IV (91 miejsc), przy ulicy Legionów (11 miejsc), ulicy Sienkiewicza (50 miejsc), w kwartale ulic Bema, Dąbrowskiego, Piastowskiej i Piłsudskiego  (65 miejsc). W ramach przebudowy Centralnego Układu  Komunikacyjnego powstało także dodatkowych 127 miejsc na ulicach Dąbrowskiego, Piastowskiej, Grunwaldzkiej i przy placu Wolności. Nowy parking, głównie dla osób korzystających z warszowskiej plaży oraz odwiedzających latarnię morską i Fort Gerharda, powstał już przy ulicy Ku Morzu.

Trzeba budować parkingi

W związku z ograniczeniami terenowymi, w dalszej kolejności miasto zamierza iść szczególnie w kierunku budowy parkingów wielopoziomowych. Jednym z miejsc, gdzie taki obiekt mógłby powstać jest kwartał ulic Piastowskiej, Dąbrowskiego, Bema i Piłsudskiego (150-300 miejsc). Kolejne tereny zlokalizowane  są pomiędzy ulicami Chrobrego i Armii Krajowej oraz w okolicach Uzdrowiskowej.

Parking wielopoziomowy ustawiony w sąsiednim Ahlbecku był receptom na problem z parkowaniem w małej turystycznej miejscowości. Foto: Wojciech Basałygo
Parking wielopoziomowy ustawiony w sąsiednim Ahlbecku był receptom na problem z parkowaniem w małej turystycznej miejscowości. Foto: Wojciech Basałygo

Planowana jest również rozbudowa parkingów na końcu ulicy Uzdrowiskowej (300 miejsc) i przy Alei Interferie (90 miejsc).

To nie wszystko. Zgodnie z przepisami prawa budowlanego oraz planów zagospodarowania przestrzennego, każdy inwestor budujący w naszym mieście obiekt usługowo-mieszkalny, musi zapewnić – odpowiednio do ilości lokali – miejsca parkingowe. Może to zrobić na własny terenie, bądź w przypadku braku miejsca, na innym wskazanym przez Miasto.

Taniej dla mieszkańców, pół godziny za darmo

Dla zmotoryzowanych nowe miejsca parkingowe w centrum miasta mogą jednak okazać się niewystarczające. Stąd też dodatkowy pomysł organizacji Strefy Płatnego Parkowania w centrum miasta, która przecież sprawdziła się już w dzielnicy nadmorskiej. Wprowadzenie strefy wymusi rotację parkujących pojazdów, a tym samym zagwarantuje większej ilości zmotoryzowanych zaparkowanie w centrum. W praktyce oznacza to łatwiejsze znalezienie miejsca w bezpośredniej bliskości takich obiektów jak banki, ciągi handlowe, apteki i inne.

Prezydent Miasta proponuje, aby mieszkańcy strefy płacili tylko 50 złotych rocznie za kartę abonamentową, uprawniającą do parkowania przy ulicy, przy której zamieszkują; tylko 5 złotych za taką roczną kartę płaciliby posiadacze aut elektrycznych i hybrydowych.

art-parkomatTo nie wszystko. Osobną grupę stanowią kierowcy, którzy zmuszeni są do zaparkowania w centrum, ale na krótki okres, na przykład, aby kupić leki w aptece, wybrać pieniądze z bankomatu, czy zrobienie krótkich zakupów. Właśnie z myślą o takich osobach Prezydent Miasta proponuje, aby pierwsze pół godziny postoju w strefie było bezpłatne.

Za pierwszą godzinę postoju proponowana opłata wynosiłaby 2 złote, za drugą 2,20, za trzecią 2,40, a za czwartą i każdą kolejną 2 złote. To stawki niższe, od tych, które obowiązują już od kilku lat w Strefie Płatnego Parkowania w dzielnicy nadmorskiej. Według projektu, strefa w centrum obowiązywałaby od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00, a w soboty pomiędzy 8.00 a 14.00. Podobnie, jak w dzielnicy nadmorskiej, w niedziele i dni świąteczne parkowanie byłoby darmowe.

Zerowa stawka opłat, czyli mówiąc inaczej, darmowy postój w Strefie Płatnego Parkowania, mieliby kierowcy niepełnosprawni. Podobnie, jak obecnie parkując na tzw. kopertach, czyli w miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych, kierowca pozostawiając auto w strefie wkładałby za szybę kartę parkingową samochodu, która informowałaby kontrolerów, że pojazd należy do osoby niepełnosprawnej.  Biletów parkingowych nie musieliby kupować również opiekunowie osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, które mieszkają w Strefie Płatnego Parkowania.

W projekcie uchwały proponuje się wprowadzenie w dzielnicy nadmorskiej całorocznej SPP.

Zostałaby ona poszerzona o odcinek ulicy Sienkiewicza – od ulicy Małachowskiego do Bolesława Prusa.

Wpływy ze SPP byłyby przeznaczane na budowę nowych parkingów oraz remonty dróg i chodników.

Pełny tekst projektu Uchwały w sprawie ustalenia stref płatnego parkowania oraz ustalenia wysokości stawek i sposobu pobierania opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych Gminy Miasto Świnoujście jest dostępny na stronie internetowej Miasta www.swinoujscie.pl w zakładce „konsultacje społeczne”.

Propozycja ulic, które weszłyby do Strefy Płatnego Parkowania w centrum miasta:

– ulica Chrobrego od Armii Krajowej do Piastowskiej

– ulica Piastowska od Chrobrego do Dąbrowskiego

– ulica Boh. Września od Chrobrego do Monte Cassino

– ulica Monte Cassino od Armii Krajowej do Piastowskiej

– ulica Armii Krajowej

– Plac Rybaka

– Plac Słowiański

– Plac Wolności

– Plac Kościelny

– ulica Dąbrowskiego

– ulica Bema

– ulica Zaułek Kościelny

– ulica Staszica od Konstytucji 3 Maja do Rybaki

– ulica Rybaki od Staszica do Wybrzeża Władysława IV

– ulica Marynarzy

– ulica Grunwaldzka od Rybaki do Marynarzy

– ulica Wybrzeże Władysława IV od Rybaki do Chrobrego

Zabierz głos

Wnioski, opinie i uwagi na temat proponowanych zasad funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowani na terenie Gminy Miasto Świnoujście, można zgłaszać na  formularzu konsultacyjnym w Biurze Informacji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta Świnoujście przy ulicy Wojska Polskiego 1/5, pokój 129, I piętro, czynne od poniedziałku do piątku włącznie w godzinach 7.30 – 15.30, na Stanowisku Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta Świnoujście (główny budynek przy ulicy Wojska Polskiego 1/5), a także w biurze Informacji Turystycznej przy placu Słowiańskim, czynne w godzinach 9.00 – 17.00 (poniedziałek – piątek) oraz w sobotę w godzinach 10.00 – 14.00.

Można także przesyłać Internetem e-mail: bik@um.swinoujscie.pl bądź pocztą na adres Urząd Miasta Świnoujście Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych, ulica Wojska Polskiego 1/5, 72 – 600 Świnoujście z dopiskiem „ SPP – Konsultacje”.

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą pobrać druk formularza konsultacyjnego w Biurze Konsultacji Społecznych UM Świnoujście, na Stanowisku Obsługi Interesanta UM Świnoujście bądź w biurze Informacji Turystycznej przy placu Słowiańskim.

Na wnioski, opinie i uwagi czekamy od 1 do 9 września 2016 r. W przypadku wysłania pocztą liczy się data stempla pocztowego.

Swoją opinię można wyrazić również w sondzie internetowej, która znajduje się na oficjalnej stronie Miastawww.swinoujscie.pl w zakładce „konsultacje społeczne”. Sonda czynna będzie do 9 września 2016.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.