Strona główna / Lokalne / Zapraszamy na Festyn „Świnoujście dla Tomka”
Mały Tomek jest już z mamą w USA. W środę spędził ponad 10 godzin w klinice dr. Abramsona. W czwartek czekają go kolejne badania. Foto: facebook/tomek.cieciorko

Zapraszamy na Festyn „Świnoujście dla Tomka”

W najbliższą niedzielę w godzinach od 12.00 do 18.00 w Muszli Koncertowej odbędzie się festyn, podczas którego będzie można wesprzeć leczenie Tomka Cieciorko.

Niespełna 2-letni Tomek choruje na siatkówczaka prawego oko. O chorobie rodzina dowiedziała się pod koniec ubiegłego roku. Szybko podjęto leczenie, jednak chemioterapia nie przyniosła spodziewanych rezultatów.

Rodzice młodego świnoujścianina chcą szukać ratunku w Stanach Zjednoczonych u wybitnego onkologa dr Abramsona. Jednak kwota, która pozwoli rozpocząć leczenie w Nowym Jorku znacznie przerasta ich możliwości. 

165 tysięcy dolarów to kwota depozytu, który musimy wpłacić, by móc zacząć się pakować w podróż do Stanów Zjednoczonych. Żeby najlepszy specjalista na świecie mógł zacząć ratować oko Tomusia, potrzebne są niewyobrażalne pieniądze, ale to jedyny sposób, by stanąć na drodze śmierci, która idzie po nasze dziecko. Prosimy, pomóżcie nam uratować synka – apelują rodzice Tomka.

Podczas niedzielnego festynu zaprezentują się dzieci ze świnoujskich przedszkoli, Maciek Wino, Karolina Szczepanik, Andrzej Warzecha, Diplodok, Emil Kępski, dzieci z pracowni Mariny Nikoriuk, zespół taneczny Etiuda, Chwaty, Kuba Konieczny Rock City, ULKS Pomorze.

Będzie można również skorzystać z namiotu medycznego, masaży, zabiegów kosmetycznych, zjeść pyszne ciasta, zupę rybną, pierogi, szaszłyki, kiełbasę, pizzę, napić się soków ze świeżych pomarańczy, zrobić sobie zdjęcie z rycerzami, wspinaczce, przejechać się motorem, zrobić pamiątkowe zdjęcie.

W dniu 4 września w godzinach od 8.00 do 16.00 w laboratorium Szpitala Miejskiego będzie można zrobić badania oceniające funkcje nerek, zbadać słuch, które to badanie wykona za dobrowolne datki do puszki firma KIND.

Do tej pory udało zebrać się ponad 880 tysięcy złotych, brakuje jeszcze 300 tysięcy.

W tę akcję charytatywną zaangażowało się wielu znanych w Polsce i za granica wykonawców i sportowców. Między innymi: Patrycja Markowska, Martyna Wojciechowska, zespoły Piersi i IRA, Antoni Ptak, Paweł Stasiak.

Wesprzeć zbiórkę można na kilka sposobów:

– wysyłając płatnego SMS’a o treści S4659 na numer 72365 (koszt 2,46 zł netto – w tym VAT)

– dokonując przelewu na konto Tomusia w fundacji „Sie pomaga”

65 1060 0076 0000 3380 0013 1425     IBAN: PL SWIFT:BPHKPLPK

Tytułem: 4659 Tomasz Cieciorko darowizna

Prowadzone są również aukcje na portalu allegro.pl

 

Zobacz również

Trzy złota podczas Pucharu Polski dla Centrum EKG

W dniach 24-25/09/22 w Luboniu  odbył się XII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2022. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.