Strona główna / Lokalne / Wszystkiemu winni są ludzie. Kto zapłaci za szkody?

Wszystkiemu winni są ludzie. Kto zapłaci za szkody?

Do obecności dzików w naszym mieście się przyzwyczailiśmy. Lecz ich obecność na placach zabaw, osiedlach mieszkaniowych i żebrzących o jedzenie na promenadzie taka naturalna nie jest. Może świadczyć o braku kontroli nad populacją tych zwierząt w naszym mieście i braku kompetencji ludzi, którzy są za nią odpowiedzialni.

Wczoraj przy ulicy Narutowicza dziki dosłownie zryły trawnik. W budynku mieszkają głownie starsze osoby. Nikt z nich nie wyrówna terenu. Będą musiały komuś zapłacić. Lecz nie o sam wygląd estetyczny chodzi.

– Gdyby ktoś wychodził rano na spacer z psem. Nawet na smyczy. To proszę sobie wyobrazić, że musiałby prawdopodobnie uciekać gdzie pieprz rośnie, albo wrócić do domu i czekać aż dziki zechcą sobie pójść – mówi nasz Czytelnik.

Dziki bowiem mogą zaatakować, a w przeszłości zdarzały się takie przypadki.

– Czy musi się coś stać, aby zaczęli coś z tym robić? Gdyby ktoś rano wychodził do pracy, czy gdziekolwiek, mógłby mieć niemiłą niespodziankę. – mówi pan Andrzej.

Nie ma stuprocentowej  metody odstraszającej dziki od zapuszczania się na tereny zamieszkane, a ich dokarmianie przez człowieka – niestety  – dodatkowo temu sprzyja. Zwierzęta te bardzo szybko przyzwyczają się do miejsc, gdzie mają łatwy dostęp do pożywienia bądź są wręcz karmione przez człowieka.

Zobacz również

Próbna ewakuacja na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego

W dniu 23 listopada 2022 r. na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu …

3 komentarze

  1. za te dziki jest odpowiedzialne kolo lowieckie ktore jest w swinoujsciu i tak samo odpowiada za wszystkie szkody wyzadzone przez dziki

  2. Jest sposob – złapac i wywieść np. do zoo lub w inne rejony Polski, albo przerobic na pyszna kiełbaske, tylko pytanie kto ZA TE sposoby by zapłacił?

  3. A gdzie rośnie „pies”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.