Strona główna / Lokalne / [SONDA] Chcą zakazu handlu w niedzielę. Solidarność zebrała 518 tys. podpisów

[SONDA] Chcą zakazu handlu w niedzielę. Solidarność zebrała 518 tys. podpisów

518 tys. podpisów zebrano pod obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. – To nasze 500 plus dla pracowników, którzy w niedzielę powinni odpoczywać i spędzać czas z rodzinami – podkreśla Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ Solidarność i jednocześnie pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej. Podpisy złożono u Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. W październiku projektem zajmą się posłowie.

Przedstawiciele obywatelskiego komitetu inicjatywy ustawodawczej ograniczenia handlu w niedzielę przynieśli do Sejmu podpisy zbierane pod projektem ustawy ograniczającej handel w niedzielę. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński (PiS) zadeklarował, że projekt szybko będzie procedowany. Pierwsze czytanie może się odbyć już na początku października.

Zobacz również

Utrudnienia w ruchu na ulicy Wolińskiej

Od piątku 30 lipca 2021 r  pomiędzy godziną 4:00 a 5:00 wystąpią chwilowe utrudnienia na …

4 komentarze

  1. Wolna niedziela

    Pracownik w handlu nie pracuje 1 niedziele w miesiącu bo to gwarantuje mu kodeks pracy lub pracują po 12 godzin by mieć 2 niedziele wolne w miesiącu lub wolny weekend; coś kosztem czegoś. W weekendy zazwyczaj jest największe obłożenie, bo ludzie tak spędzają wolny czas. Zamiast parku, promenady są galerie handlowe. Czy zwiększy się bezrobocie? Hmmmm trudno zwalniać pracowników w markecie, w momencie gdy ich brakuje, poprostu nie będą zatrudniać nowych i bilans wyjdzie na zero a skorzystają pracownicy. Nie od dziś wiadomo, że praca w handlu jest ciężka a rąk do pracy coraz mniej. Co sklep wiszą ogłoszenia o pracy w sklepie więc o jakim wzroście bezrobocia tu mowa….Nie zapominajmy, że sklepy są otwartę od rana do późniego wieczora, co skutkuje tym, że pracownicy pracują na 2 zmiany a czasem na tzw. międzyzmianę a i tak kolejki długie a towar nierozłożony.

  2. Mniej godzin pracy, to mniej potrzebnych pracowników, a to znaczy większe bezrobocie. Przecież jest tak że pracownicy w handlu nie pracują w każdą niedzielę, tylko co którąś, bo są tam zmiany. No ale zobaczymy co też wymyślą tam “zdolniachy” na Wiejskiej.

  3. Jestem za wolnymi niedzielami!!!!!!!!!!!!!!

  4. W końcu… 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.