Strona główna / Lokalne / [SONDA] Chcą zakazu handlu w niedzielę. Solidarność zebrała 518 tys. podpisów

[SONDA] Chcą zakazu handlu w niedzielę. Solidarność zebrała 518 tys. podpisów

518 tys. podpisów zebrano pod obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. – To nasze 500 plus dla pracowników, którzy w niedzielę powinni odpoczywać i spędzać czas z rodzinami – podkreśla Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ Solidarność i jednocześnie pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej. Podpisy złożono u Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. W październiku projektem zajmą się posłowie.

Przedstawiciele obywatelskiego komitetu inicjatywy ustawodawczej ograniczenia handlu w niedzielę przynieśli do Sejmu podpisy zbierane pod projektem ustawy ograniczającej handel w niedzielę. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński (PiS) zadeklarował, że projekt szybko będzie procedowany. Pierwsze czytanie może się odbyć już na początku października.

Zobacz również

Nowy parking przy dworcu kolejowym. Nie ma gdzie szpilki wcisnąć

O tym jak bardzo był potrzebny parking przy przeprawie promowej i dworcu kolejowym niech świadczy …

4 komentarze

  1. Wolna niedziela

    Pracownik w handlu nie pracuje 1 niedziele w miesiącu bo to gwarantuje mu kodeks pracy lub pracują po 12 godzin by mieć 2 niedziele wolne w miesiącu lub wolny weekend; coś kosztem czegoś. W weekendy zazwyczaj jest największe obłożenie, bo ludzie tak spędzają wolny czas. Zamiast parku, promenady są galerie handlowe. Czy zwiększy się bezrobocie? Hmmmm trudno zwalniać pracowników w markecie, w momencie gdy ich brakuje, poprostu nie będą zatrudniać nowych i bilans wyjdzie na zero a skorzystają pracownicy. Nie od dziś wiadomo, że praca w handlu jest ciężka a rąk do pracy coraz mniej. Co sklep wiszą ogłoszenia o pracy w sklepie więc o jakim wzroście bezrobocia tu mowa….Nie zapominajmy, że sklepy są otwartę od rana do późniego wieczora, co skutkuje tym, że pracownicy pracują na 2 zmiany a czasem na tzw. międzyzmianę a i tak kolejki długie a towar nierozłożony.

  2. Mniej godzin pracy, to mniej potrzebnych pracowników, a to znaczy większe bezrobocie. Przecież jest tak że pracownicy w handlu nie pracują w każdą niedzielę, tylko co którąś, bo są tam zmiany. No ale zobaczymy co też wymyślą tam „zdolniachy” na Wiejskiej.

  3. Jestem za wolnymi niedzielami!!!!!!!!!!!!!!

  4. W końcu… 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.