Strona główna / Lokalne / Świnoujścianie dla Tomka. Zebrano 85 tys. złotych

Świnoujścianie dla Tomka. Zebrano 85 tys. złotych

W minioną niedzielę w Muszli Koncertowej odbył się festyn, podczas którego można było wesprzeć leczenie Tomka Cieciorko.

Niespełna 2-letni Tomek choruje na siatkówczaka prawego oko. O chorobie rodzina dowiedziała się pod koniec ubiegłego roku. Szybko podjęto leczenie, jednak chemioterapia nie przyniosła spodziewanych rezultatów.

Rodzice młodego świnoujścianina chcą szukać ratunku w Stanach Zjednoczonych u wybitnego onkologa dr Abramsona. Jednak kwota, która pozwoli rozpocząć leczenie w Nowym Jorku znacznie przerasta ich możliwości.

165 tysięcy dolarów to kwota depozytu, który musimy wpłacić, by móc zacząć się pakować w podróż do Stanów Zjednoczonych. Żeby najlepszy specjalista na świecie mógł zacząć ratować oko Tomusia, potrzebne są niewyobrażalne pieniądze, ale to jedyny sposób, by stanąć na drodze śmierci, która idzie po nasze dziecko. Prosimy, pomóżcie nam uratować synka – apelują rodzice Tomka.

Podczas niedzielnego festynu zaprezentowały się dzieci ze świnoujskich przedszkoli, Maciek Wino, Karolina Szczepanik, Andrzej Warzecha, Diplodok, Emil Kępski, dzieci z pracowni Mariny Nikoriuk, zespół taneczny Etiuda, Chwaty, Kuba Konieczny Rock City, ULKS Pomorze., Akademia Karate Kyokushin.

Można było również skorzystać z namiotu medycznego, masaży, zabiegów kosmetycznych, zjeść pyszne ciasta, zupę rybną, pierogi, szaszłyki, kiełbasę, pizzę, napić się soków ze świeżych pomarańczy, zrobić sobie zdjęcie z rycerzami, wspinaczce, przejechać się motorem.

Tego dnia w laboratorium Szpitala Miejskiego można było zrobić badania oceniające funkcje nerek, zbadać słuch za dobrowolne datki do puszki.

Podczas niedzielnego festynu, a także wcześniejszych zbiórek udało się zebrać łącznie 85 tys. złotych i 1136 euro.

Wesprzeć zbiórkę można na kilka sposobów:

– wysyłając płatnego SMS’a o treści S4659 na numer 72365 (koszt 2,46 zł netto – w tym VAT)

– dokonując przelewu na konto Tomusia w fundacji „Sie pomaga”:

65 1060 0076 0000 3380 0013 1425     IBAN: PL SWIFT:BPHKPLPK

Tytułem: 4659 Tomasz Cieciorko darowizna

Prowadzone są również aukcje na portalu allegro.pl

Zobacz również

Świnoujście. Zakaz kąpieli na części kąpieliska

Z uwagi na pojawienie się sinic, dziś 17 sierpnia 2022r. dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji …

2 komentarze

  1. proszę o sprostowanie! Pieniądze nie pochodziły tylko z jednego festynu ale także z akcji z ciastami z wiatrak! i innych zbiórek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.