Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA] Minister Mariusz Błaszczak przywrócił posterunek policji w Świnoujściu

[ZDJĘCIA] Minister Mariusz Błaszczak przywrócił posterunek policji w Świnoujściu

– Oprócz przywracania zlikwidowanych posterunków realizujemy również inne programy – powiedział minister Mariusz Błaszczak. Przypomniał, że w całej Polsce wprowadzona zostanie Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wdrażany jest również program Dzielnicowy Bliżej Nas. Docelowo dzielnicowi nie będą obciążani dodatkowymi obowiązkami i będą mieli więcej czasu na kontakt z obywatelami.
Minister zaznaczył również, że praca funkcjonariuszy jest doceniana przez społeczeństwo. Doskonałym przykładem były Światowe Dni Młodzieży, podczas których pielgrzymi spontanicznie dziękowali policjantom za ich profesjonalną służbę.

W odtworzonym posterunku służbę pełnić będzie 10 policjantów. Jednostka swoim zasięgiem będzie obejmowała dzielnicę Świnoujścia – Warszów. Przywrócenia posterunku domagali się mieszkańcy i samorząd miasta. Z przeprowadzonej analizy wynikało też, że rejon ten powinien być objęty większym nadzorem Policji.

Poprzedni rząd koalicji PO-PSL zlikwidował ponad połowę posterunków Policji. W latach 2007-2015 w Polsce przestało istnieć 418 z 817 takich jednostek. Ich likwidacja nie była poprzedzona żadnymi analizami. Zmiany nie przyniosły spodziewanych oszczędności. Przyczyniły się natomiast do obniżenia poczucia bezpieczeństwa obywateli. MSWiA przeprowadziło konsultacje społeczne, na podstawie których wytypowano odtworzenie posterunków. Odbyło się ponad 12 tys. spotkań, w których uczestniczyło 217 tys. osób. Najwięcej zgłoszeń w sprawie odtworzenia posterunków Policji, napłynęło z województw: podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego.

Zobacz również

Wszystkie trzy tłocznie Baltic Pipe w Polsce po odbiorach technicznych

GAZ-SYSTEM dokonał odbioru technicznego wszystkich trzech tłoczni gazu rozbudowywanych i budowanych w ramach projektu Baltic …

Jeden komentarz

  1. Nie wiem jak ktoś tak tępy, cyniczny i marionetkowy może być ministrem ? Strasznie nisko upadła Polska. Wstyd być dziś Polakiem jeśli tacy ludzie nas mają reprezentować. Smutne to.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.