Strona główna / Lokalne / Nie udało się uratować oczka Tomka. Jest nadzieja na życie

Nie udało się uratować oczka Tomka. Jest nadzieja na życie

Nie mamy dobrych informacji z USA. Od kilku dni przebywa tam Tomek Cieciorko. Chłopczyk zachorował na nowotwór oka – groźnego siatkówczaka. Chłopczyk w nocy przeszedł operację. Jego oka nie udało się uratować, jednak jak mówi jego mama – doktor uratował mu życie i ma nadzieję, że także przyszłość wolną od cierpień. Na koniec mama Tomka napisała: „Każdemu życzę, żeby urodził się w tak cudownym mieście jakim jest Świnoujście”.

W trakcie operacji okazało się, że nerwy wzrokowe nie zostały zaatakowane. Doktor je pozostawił. Raka nie dostrzegł także w drugim oku, ale żeby go wykluczyć, trzeba będzie jeszcze poczekać na wyniki biopsji.

Jeśli wszystko będzie szło po myśli, małemu Tomkowi pozostaną tylko kontrole.

– Z tego dnia trzeba się cieszyć, to nie jest żadna porażka, to jest dzień w którym pani uratowała życie swojemu dziecku i to jest najważniejsze i nikt nie ma prawa myśleć inaczej – powiedział doktor Abramson po zakończonej operacji.

Jednak mama chłopca dobrze wie, że życie Tomka uratowało bardzo wiele osób. Włączyli się spontanicznie, gdy dowiedzieli się, że jest potrzebna pomoc. To właśnie dzięki ich datkom Tomek może leczyć się w najlepszej klinice na świecie. Zbiórki ruszyły niemal w całej Europie. Polonia mieszkająca na Zachodzie zbierała pieniądze do puszek. Równolegle wpłacano pieniądze i wysyłano smsy. W rodzinnym Świnoujściu zorganizowano festyny i charytatywną sprzedaż ciast.

– Kochamy was wszystkich i każdemu życzę żeby urodził się w tak cudownym mieście jakim jest Świnoujście – napisała na Facebooku Małgorzata Wojtkowiak, mama Tomka.

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

5 komentarzy

  1. Lubię moje miasto za takie akcje. Ja swoje grosze wrzuciłem do puszki na meczu Floty – każda okazja jest dobra. Chłopczyk ma szansę na piękne, zdrowe życie. Na szczęście natura tak pomyślała, że w szczególnie ważne organy, w tym oczko, wyposażyła ludzi podwójnie. Powodzenia Tomku.

  2. Tomuś jesteś dzielny! Trzymaj się!

    Czy to oczko zostało usunięte czy jest, ale Tomuś nie będzie na nie widział? Najważniejsze oczywiście, żeby był i wrócił do zdrowia, szkoda tylko, że z tym oczkiem tak wyszło ;(

  3. Tomuś jesteś dzielny! Trzymaj się!

    Boże, dlaczego taki maluszek musi tak cierpieć? 🙁 Dlaczego? ;( Czy to oczka Tomeczka lekarze usunęli czy zostawili, ale Tomuś nie będzie na nie widział? Ktoś wie coś więcej? Wspieram całym sercem malucha i rodzinę. Najważniejsze, żeby żył i wrócił do zdrowia, smutno tylko, że z tym oczkiem tak wyszło 🙁

  4. Przykre ,ale ważne że żyje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.