Strona główna / Lokalne / Radni SLD pytają kierowców o strefę płatnego parkowania

Radni SLD pytają kierowców o strefę płatnego parkowania

Świnoujscy radni SLD zaangażowali się w konsultacje społeczne dotyczące wprowadzenia strefy płatnego parkowania w centrum miasta. W czwartek wypytywali kierowców o to czy są za, czy też przeciw wprowadzeniu opłat za parkowanie. Akcję zorganizowali przy przeprawie promowej.

Akcja radnych ma na celu zapoznanie się z opiniami mieszkańców, aby na sesji mieć wystarczającą wiedzę na temat zdania świnoujścian.

  • Założyliśmy też otwartą grupę na Facebooku na którą zapraszamy mieszkańców, aby tam wyrażali swoje opinie – KONSULTACJE Strefa Płatnego Parkowania – mówi Jarosław Włodarczyk. – Należy rozważyć, czy najpierw nie powinniśmy rozbudować alternatyw dla kierowców – takich jak lepsza komunikacja miejska, rower miejski, a dopiero potem wprowadzać odpłatność – dodaje.

    DSC_0794

  • Moim prywatnym zdaniem, najpierw należy wybudować parkingi, a później wprowadzać odpłatność. Jeżeli jest inwestor, który chce postawić parking wielopoziomowy, najpierw niech go wybuduje, a ja dwoma rękami wówczas będę głosowała za wprowadzeniem strefy płatnego parkowania. Ale niech będzie jasne, że np. za taki parking odpłatność będzie 1 złoty, a za pozostawienie auta w strefie 2 lub 3 zł – mówi Joanna Agatowska.

Radni pytali w czwartek kierowców o zdanie. Większość była przeciwna wprowadzaniu strefy. Lecz byli i tacy, którzy się na nią zgadzali. Miejscy rajcy zapowiadają, że spotkają się z kierowcami w najbliższy wtorek.

Zobacz również

Próbna ewakuacja na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego

W dniu 23 listopada 2022 r. na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu …

4 komentarze

  1. kiedy wybory jakieś?

  2. Bardzo dobrze. Tak powinni wyglądać konsultacje w naszym mieście. Panie redaktorze: co najmniej dwa plusy dla rajców SLD!

  3. W końcu ktoś z nami mieszkancami rozmawia a nie tylko zza biurka urzędu miasta wprowadza swoje głupie pomysły. Mam nadzieję że tej strefy nie będzie bo to głupi pomysł i nie wiadomo po co wprowadzony chyba tylko po to żeby miasto wydoiło jeszcze bardziej mieszkanców bo miejsc parkingowych od tego nie przybędzie.

  4. A co kampania się zaczęła…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.