Strona główna / Lokalne / Prace na cmentarzach. Nowe alejki, schody i podjazd dla wózków

Prace na cmentarzach. Nowe alejki, schody i podjazd dla wózków

Na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Karsiborskiej trwają prace przy budowie czterech nowych odcinków alejek.  Natomiast na terenie nekropolii w Przytorze- Łunowie powstają schody prowadzące na cmentarz oraz podjazd dla wózków. To nie jedyne inwestycje, które ułatwią poruszanie się po obu cmentarzach.

Na cmentarzu przy ulicy Karsiborskiej dokańczana jest aleja, której budowę rozpoczęto w ubiegłym roku. Powstają również trzy nowe odcinku dróg, które zdecydowanie poprawi organizację ruchu, nie tylko dla osób odwiedzających groby, ale także w chwili samego pogrzebu.

Prace potrwają do października 2016 r. Wykonawcą jest firma „Busho” ze Świnoujście. Koszt wszystkich prac to około 85 tys. złotych.

art-alejkaKolejna inwestycja na tej nekropolii dotyczyć będzie wykonania projektu i budowy sieci wodociągowej. To ułatwi korzystanie z punktów poboru wody. Rozpoczęcie prac planowane jest w przyszłym roku.

Na cmentarzu w Przytorze – Łunowie utwardzono już odcinek drogi prowadzącej od strony kościoła. Dodatkowo będzie wyłożone kostką brukową. Zakończenie prac nastąpi w tym roku. Trwają również prace przy przebudowie schodów na cmentarz oraz podjazdu dla osób poruszających się na wózkach i matek z małymi dziećmi.

Info i fot. BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Próbna ewakuacja na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego

W dniu 23 listopada 2022 r. na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.