poniedziałek , 26 września 2022
Strona główna / Lokalne / Baltic Business Forum: Będą inspirować do rozwoju

Baltic Business Forum: Będą inspirować do rozwoju

Przed nami VIII. edycja Baltic Business Forum – które odbędzie się w dniach 14-16 września 2016 r. w Świnoujściu. Gościem honorowym tegorocznego wydarzenia będzie Republika Turcji, reprezentowana przez delegację rządową oraz licznych inwestorów i menedżerów. W ramach BBF 2016 odbędą się posiedzenia Krajowej Izby Gospodarczej i jej tureckiego odpowiednika TOBB oraz PolskoTureckiej Izby Biznesu i jej partnera DEIK.

Baltic Business Forum to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Forum ma charakter międzynarodowy, jest miejscem spotkań przedstawicieli świata biznesu i polityki z obszaru państw Europy i Azji. Każdego roku w konferencji biorą udział aktualni i byli przywódcy państw świata, ministrowie, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, szefowie agend rządowych, a także znani i cenieni eksperci oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.Trzy dni paneli i sesji
Forum zostało podzielone na bloki tematyczne, m.in. Inwestycje, Rynek, Przemysł i energia, Samorządy. Dyskusję rozpocznie temat dotyczący obecności polskich i tureckich firm na rynkach zagranicznych, a także doświadczenia polskich przedsiębiorców, którzy inwestują w Turcji. Na półwyspie Azji Mniejszej obecne są takie firmy jak Selena, Polpharma, Grupa Azoty czy Rafko. W efekcie zaangażowanie polskiego kapitału w Turcji znacząco przewyższa inwestycje tureckie w Polsce, co sprawia, że Turcja jest ważnym partnerem gospodarczym dla Polski.
Kolejnym ciekawym tematem Forum będzie współpraca gospodarcza portów adriatyckich, bałtyckich i czarnomorskich w regionie, w którym krzyżują się najważniejsze arterie transportu surowców energetycznych. A wraz z nimi – interesy polityczne wielu mocarstw. Organizatorzy Forum dużo miejsca poświęcą też na dyskusję o przyszłości Europy, do której zaprosili młodych przedsiębiorców. W ramach Baltic Youth Forum prelegenci będą się zastanawiać, jak pobudzać przedsiębiorczość i kreatywność młodych.
– W ramach każdego z zaplanowanych paneli pokażemy gościom kilka studiów przypadku. Wychodzimy z założenia, że praktyka najlepiej weryfikuje teorię. Dlatego odsłonimy anatomię projektów zakończonych sukcesem, ale też wskażemy błędy, które uniemożliwiły spełnienie śmiałych planów. Będziemy inspirować do rozwoju! – przekonują organizatorzy Forum.
Poruszone zostaną też zagadnienia związane m.in. z mobilnością w inteligentnych miastach przyszłości oraz cyber-zagrożeniach, które niesie za sobą rozwój. Nie zabraknie też tematów dotyczących współpracy samorządu, biznesu i nauki, a także wspierania przez rząd ekspansji polskich firm na rynkach zagranicznych. Bankiet wieczorny pierwszego dnia Baltic Business Forum 2016 poświęcony będzie Gościowi Honorowemu – Republice Turcji. Drugiego dnia podczas bankietu wieczornego wręczona zostanie nagroda Baltic Business Award.Baltic Business Forum – odbywające się od 2009 międzynarodowe forum gospodarcze, będące corocznym miejscem spotkań przedstawicieli świata biznesu i polityki z obszaru państw Europy Zachodniej, Środkowo-Wschodniej i Azji. Pomysłodawcą oraz organizatorem pierwszej edycji Forum była Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza. Następne edycje organizowane były przez stowarzyszenie Europe North East Association (dawniej Baltic Business Forum).

Baltic Business Forum – 14-16 września 2016 r.
Świnoujście, centrum konferencyjne przy hotelu Interferie Medical Spa****
ul. Uzdrowiskowa 15, Świnoujście

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.