Strona główna / Lokalne / W Finlandii ukradli zegarki. Wpadli w Świnoujściu

W Finlandii ukradli zegarki. Wpadli w Świnoujściu

Policjanci ze Świnoujścia wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali sprawców napadu rabunkowego do sklepu jubilerskiego na terenie Finlandii. Ich łupem padło 70 sztuk luksusowych zegarków o łącznej wartości 200.000 Euro, które zostały odzyskane. Na 27- i 31-letniego sprawcę już wydano Europejski Nakaz Aresztowania, który umożliwi ich ekstradycję.

W wyniku międzynarodowej współpracy Policji z innymi krajami, świnoujscy policjanci otrzymali informację o przestępstwie, do jakiego doszło w Finlandii. Sprawcy mieli dokonać napadu rabunkowego do sklepu jubilerskiego, skąd ukradli 70 sztuk luksusowych zegarków o łącznej wartości 200.000 Euro.

– W poniedziałek w godzinach porannych policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali zjeżdżający z promu typowany pojazd, którym mieli poruszać się sprawcy – informuje asp. sztab. Beata Olszewska.- W samochodzie marki VW Passat znajdowało się dwóch mężczyzn w wieku 27 i 31 lat – dodaje.

W wyniku szczegółowej kontroli pojazdu ujawniono ukryte pakunki foliowe, w których znajdowało się 70 zegarków renomowanych firm. Policjanci zabezpieczyli odzyskane przedmioty, a obu mężczyzn zatrzymali. Jeszcze dziś 27-letni mieszkaniec Koszalina oraz 31-letni mieszkaniec Słupska staną przed sądem, który zdecyduje o ich tymczasowym aresztowaniu.

Na obu mężczyzn już został wydany Europejski Nakaz Aresztowania, który umożliwi ich ekstradycję do Finlandii, gdzie przed tamtejszym sądem odpowiedzą za popełnione przestępstwo.

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.