Strona główna / Lokalne / W Finlandii ukradli zegarki. Wpadli w Świnoujściu

W Finlandii ukradli zegarki. Wpadli w Świnoujściu

Policjanci ze Świnoujścia wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali sprawców napadu rabunkowego do sklepu jubilerskiego na terenie Finlandii. Ich łupem padło 70 sztuk luksusowych zegarków o łącznej wartości 200.000 Euro, które zostały odzyskane. Na 27- i 31-letniego sprawcę już wydano Europejski Nakaz Aresztowania, który umożliwi ich ekstradycję.

W wyniku międzynarodowej współpracy Policji z innymi krajami, świnoujscy policjanci otrzymali informację o przestępstwie, do jakiego doszło w Finlandii. Sprawcy mieli dokonać napadu rabunkowego do sklepu jubilerskiego, skąd ukradli 70 sztuk luksusowych zegarków o łącznej wartości 200.000 Euro.

– W poniedziałek w godzinach porannych policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali zjeżdżający z promu typowany pojazd, którym mieli poruszać się sprawcy – informuje asp. sztab. Beata Olszewska.- W samochodzie marki VW Passat znajdowało się dwóch mężczyzn w wieku 27 i 31 lat – dodaje.

W wyniku szczegółowej kontroli pojazdu ujawniono ukryte pakunki foliowe, w których znajdowało się 70 zegarków renomowanych firm. Policjanci zabezpieczyli odzyskane przedmioty, a obu mężczyzn zatrzymali. Jeszcze dziś 27-letni mieszkaniec Koszalina oraz 31-letni mieszkaniec Słupska staną przed sądem, który zdecyduje o ich tymczasowym aresztowaniu.

Na obu mężczyzn już został wydany Europejski Nakaz Aresztowania, który umożliwi ich ekstradycję do Finlandii, gdzie przed tamtejszym sądem odpowiedzą za popełnione przestępstwo.

Zobacz również

Drużyna Bizona Cerkwica nie przyjechała na mecz z Prawobrzeżem Świnoujście

Drużyna Bizona Cerkwica zgłosiła chęć uczestnictwa w Pucharze Prezesa ZZPN. Na dwie godziny przed meczem …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.