poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Jerzy Barczak: Tendencyjne artykuły na portalu iswinoujscie.pl przedstawiają ŻŚ tylko w złym świetle
Dyrektor ŻŚ Jerzy Barczak pokazuje miejsce przy przeprawie karsiborskiej w którym przeprowadzane sa prace pogłębiarskie. Foto: Wojciech Basałygo

Jerzy Barczak: Tendencyjne artykuły na portalu iswinoujscie.pl przedstawiają ŻŚ tylko w złym świetle

W dniu dzisiejszym do naszej redakcji przesłano list otwarty od dyrektora Żeglugi Świnoujskiej. Publikujemy go w całości poniżej.

Od pewnego czasu portal iswinoujscie.pl, którym kieruje Pan Sławomir Ryfczyński przeprowadza stałe nagonki na moją osobę oraz na zakład, którym kieruję tj. Żeglugę Świnoujską. To skłoniło mnie do napisania poniższego listu.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie otrzymuję od portalu iswinoujscie.pl imiennie żadnych pytań skierowanych bezpośrednio do mnie, dlatego też trudno, abym mógł na nie odpowiadać. A właśnie brak odpowiedzi na pytania skierowane do mnie za pośrednictwem poczty internetowej, zarzuca mi Sławomir Ryfczyński na swoim portalu.

Zapytania z iswinoujscie.pl kierowane są bezpośrednio do pracowników Żeglugi Świnoujskiej odpowiedzialnych za działy eksploatacji lub techniczny i na podstawie uzyskanej przez nich wiedzy przekazywane zainteresowanym stronom.

Portal internetowy iswinoujscie.pl bardzo wybiórczo i tendencyjnie opisuje wydarzenia, które mają miejsce w codziennej działalności Żeglugi Świnoujskiej. Zainteresowany jest głównie negatywnymi zdarzeniami, które mogą przytrafić się w różnych sytuacjach – a przecież nic nie dzieje się tylko tam, gdzie nic się nie robi. Nie stosuje tym samym przepisów Prawa Prasowego, które jednoznacznie nakazują dziennikarzom przedstawienie opinii wszystkich stron. Tym bardziej, w sytuacji, gdy jedna ze stron stawia zarzuty.

Portal nie interesuje się codzienną, mozolną pracą na przeprawie, gdzie pracownicy zakładu robią wszystko, by zadowolić mieszkańców oraz turystów, przeprawiając ich codziennie, zarówno w dzień jak i w nocy, z jednej wyspy na drugą, leciwymi już promami. Nie interesuje się również problemami, z jakimi na co dzień borykają się pracownicy Żeglugi Świnoujskiej.

Nie trudno odnieść wrażenie, że tendencyjne artykuły ukazujące się na portalu mają na celu przedstawienie Żeglugi Świnoujskiej i jej pracowników w oczach opinii publicznej w jak najgorszym świetle, podsycanie nienawiści internautów zarówno do pracowników żeglugi, jak i samego zakładu.

Nie jest prawdą to, co sugeruje portal, że mieszkańcy miasta nie są informowani o bieżącej działalności Żeglugi Świnoujskiej. Przeciwnie, są informowani, ale poprzez media, które są tym faktycznie zainteresowane, rzetelnie podchodzą do uzyskanych informacji i w ten sam sposób przekazują je społeczeństwu.

W tej sytuacji, wobec tak negatywnego stosunku do zakładu, którym kieruję, trudno mi wyobrazić sobie możliwości współpracy z portalem internetowym iswinoujscie.pl.

Jednocześnie apeluję, aby czytelnicy, którzy mają jakieś uwagi lub zapytania zwracali się z nimi bezpośrednio do Żeglugi Świnoujskiej, a ja postaram się, w miarę swoich możliwości, odpowiedzieć na ich pytania i udzielić wyczerpujących odpowiedzi.

Z poważaniem

Dyrektor

Jerzy Barczak

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

6 komentarzy

  1. robolutrzymującyrodzinę

    A warsztatów już pan dyrektor nie zamyka,ciągle tylko słyszę,rozpieprzyc to WPT pozwalniac roz……..c.To też jest chyba krecia robota wobec robotników którzy tam pracują

  2. Panie dyrektorze proponuje zając sie chociażby tematem toalety na promach. Chciałem aby mój dwuletni syn miał możliwość z niej skorzystać. Pan z obsługi dość obcesowo odmówił wysyłając nas do toalety w poczekalni. Było 2 minuty do odbicia, wiec nie wiem jak sobie to wyobrażał.

    Nie mam nic przeciwko temu aby na klamce był automat wrzutowy za 2 zł. Bede korzystał. Natomiast pan z obsługi zasugerował, ze chcemy skorzystać bo nam szkoda pieniędzy. Żenada.

  3. Niestety Sławomir Ryfczyński robi krecią robot nie tylko żegludze,ale całemu miastu.Już go w większości szkól nie chcą widzeć

  4. Mam wrażenie, że pan Ryfczyński (redaktor bez szkoły) ma w swoim stadku więcej cykających fotki niż piszących. Stąd poziom …a raczej brak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.