Strona główna / Lokalne / Pielęgniarki wyszły na ulicę! Zbierają podpisy za karetką dla pacjentów

Pielęgniarki wyszły na ulicę! Zbierają podpisy za karetką dla pacjentów

Im bliżej końca głosowania na projekty do budżetu obywatelskiego – tym większe zaangażowanie autorów. Pielęgniarki ze świnoujskiego szpitala wyszły na ulice zbierać podpisy za swoim pomysłem zakupu nowej karetki do przewozu pacjentów. Im więcej zebranych podpisów – tym większa szansa, że uda się zakupić pojazd ze środków miasta.

art-pielegniarka3Świnoujski szpital dysponuje jedną karetką. Pojazd jest wykorzystywany do transportu pacjentów pomiędzy szpitalami, np. wtedy gdy trzeba przewieźć pacjenta na badania do innego szpitala. Pojazd ma już 7 lat i sporo kilometrów na liczniku.

Karetki pogotowia ratunkowego mogą być wykorzystywane komercyjnie do transportu pacjentów między szpitalami. Każdy kurs kosztuje jednak 700 złotych. Dużo taniej jest, gdy szpital posiada własny transport sanitarny.

Dlatego szpital stara się o środki na pojazd w przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Prezes szpitala prosi mieszkańców o poparcie tego projektu, bo jeżeli wygra, skorzystają na nim wszyscy mieszkańcy.

Zobacz również

Silny wiatr w weekend. Promy będą mogły mieć kłopoty z regularnym kursowaniem

Meteorolodzy ostrzegają przed ciągłym, silnym wiatrem, który w całym naszym województwie będzie wiał przez cały …

Jeden komentarz

  1. Za karetką ?!!!!!!!!!!!! Ty wiejski Ciole !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.