Strona główna / Lokalne / [FILM] Działacze PIS upamiętnili ofiary sowieckiej agresji na Polskę

[FILM] Działacze PIS upamiętnili ofiary sowieckiej agresji na Polskę

Działacze świnoujskiego Prawa i Sprawiedliwości złożyli w sobotę kwiaty przed pomnikiem poświęconym pamięci Sybirakom. Tego dnia mija 77. rocznica sowieckiej agresji na Polskę. Uroczystości oficjalne zostały zorganizowane w Świnoujściu przeddzień rocznicy.

Pomnik na skwerze Zesłańców Sybiru został wykonany przez miejscowego rzemieślnika Andrzeja Górę. Głównym elementem pomnika jest Krzyż Sybiraków posadowiony na kamiennym bloku z tablicą pamiątkową o treści „Pamięci Sybiraków za łagry, lata tułacze by dać świadectwo naszych dziejów, wiary i przetrwania”.

Armia Czerwona wkroczyła do Polski 17 września 1939 roku, łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej Polski.

Zobacz również

Co nowego na budowie tunelu pod cieśniną Świny?

Trwają roboty konstrukcyjne dla wiaduktu w ciągu ul. Karsiborskiej – w ubiegłym tygodniu wykonywano dylatacje …

5 komentarzy

  1. Wspaniale pozdrawiam działaczy pis

  2. Drogi pragmatyku,oficjalnych uroczystości w tym roku nie było, w związku z powyższym w związku z powyższym działacze PiS zachowali się tak jak zawsze, przyzwoicie , zachęcam do do powściągnięcia swej nienawiści do wszelkich inicjatyw patriotycznych. Prywatnienamawiam do szerszego zainteresowania się historią II wojny światowej. Służę pomocą w powyższym temacie. Z pozdrowieniami – Jacek Jurkiewicz.

  3. Tak to jest kiedy ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem

  4. Drogi Panie redaktorze po co ta ściema ?? Wszyscy widzieli ze nie było na uroczystościach o godz. 12:00 Pisu !! Już jeden taki portal mamy i pusty śmiech ogarnia jak się tam czyta psedoartykuly. Proszę nie iść tą drogą. Wystarczyło napisać , że złożyli ale po kilku godzinach od głównych uroczystości :-)))

    • swinoujskie.info

      Szanowny Panie, gdyby przeczytałby Pan artykuł, to dowiedziałby się Pan z niego, że oficjalne uroczystości były 16 września (czyt. w przeddzień rocznicy). Działacze PIS złożyli kwiaty w sobotę 17 września – w dniu rocznicy. Nie za bardzo rozumiem dlaczego zarzuca Pan nierzetelność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.