Strona główna / Lokalne / [FILM] Działacze PIS upamiętnili ofiary sowieckiej agresji na Polskę

[FILM] Działacze PIS upamiętnili ofiary sowieckiej agresji na Polskę

Działacze świnoujskiego Prawa i Sprawiedliwości złożyli w sobotę kwiaty przed pomnikiem poświęconym pamięci Sybirakom. Tego dnia mija 77. rocznica sowieckiej agresji na Polskę. Uroczystości oficjalne zostały zorganizowane w Świnoujściu przeddzień rocznicy.

Pomnik na skwerze Zesłańców Sybiru został wykonany przez miejscowego rzemieślnika Andrzeja Górę. Głównym elementem pomnika jest Krzyż Sybiraków posadowiony na kamiennym bloku z tablicą pamiątkową o treści „Pamięci Sybiraków za łagry, lata tułacze by dać świadectwo naszych dziejów, wiary i przetrwania”.

Armia Czerwona wkroczyła do Polski 17 września 1939 roku, łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej Polski.

Zobacz również

Woda w kranach w Świnoujściu jest badana częściej

Woda pitna dla odbiorców Świnoujścia nie jest pobierana z wód  powierzchniowych tj. ani z Odry …

5 komentarzy

  1. Wspaniale pozdrawiam działaczy pis

  2. Drogi pragmatyku,oficjalnych uroczystości w tym roku nie było, w związku z powyższym w związku z powyższym działacze PiS zachowali się tak jak zawsze, przyzwoicie , zachęcam do do powściągnięcia swej nienawiści do wszelkich inicjatyw patriotycznych. Prywatnienamawiam do szerszego zainteresowania się historią II wojny światowej. Służę pomocą w powyższym temacie. Z pozdrowieniami – Jacek Jurkiewicz.

  3. Tak to jest kiedy ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem

  4. Drogi Panie redaktorze po co ta ściema ?? Wszyscy widzieli ze nie było na uroczystościach o godz. 12:00 Pisu !! Już jeden taki portal mamy i pusty śmiech ogarnia jak się tam czyta psedoartykuly. Proszę nie iść tą drogą. Wystarczyło napisać , że złożyli ale po kilku godzinach od głównych uroczystości :-)))

    • swinoujskie.info

      Szanowny Panie, gdyby przeczytałby Pan artykuł, to dowiedziałby się Pan z niego, że oficjalne uroczystości były 16 września (czyt. w przeddzień rocznicy). Działacze PIS złożyli kwiaty w sobotę 17 września – w dniu rocznicy. Nie za bardzo rozumiem dlaczego zarzuca Pan nierzetelność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.