Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA i FILM] Kolarska sobota. Prawie 300 kolarzy na trasie

[ZDJĘCIA i FILM] Kolarska sobota. Prawie 300 kolarzy na trasie

Jeśli jadąc w sobotę samochodem do Szczecina widzieliście kolarzy, to warto było trzymać za nich kciuki i obdarować ich serdecznym uśmiechem. Blisko 300 kolarzy wystartowało w ultramaratonie im. Olka Czapnika organizowanym przez świnoujski Klub Sportowy Uznam.

Pierwsi zawodnicy wyjechali na trasę o godzinie 6.40. Start i meta zawodów była przed bramą stoczni Gryfia na Warszowie. Kolarze mogli wybrać trzy dystanse. Najdłuższy miał 341 kilometrów i wiódł wokół Zalewu Szczecińskiego. W wersji mini kolarze pokonali 57 kilometrów, a mega – 108. W południe ruszył wyścig rodzinny.

Jadę do Stepnicy i zamierzam pokonać w dwie strony około 100 kilometrów. Na co dzień mam pracę biurową, dlatego staram się biegać i jeździć na rowerze – mówi Tomasz Kotwicki ze szczecińskiego klubu Gryfus.

Trasa ultramaratonu przebiegała przez Świnoujście – Wolin – Stepnicę – Pucice – Szczecin Dąbie – Będargowo – Dołuje – Dobrą – Tanowo – Dobieszczyn – Nowe Warpno i powrót tą samą trasą do Świnoujścia.

 

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.