Strona główna / Lokalne / Dzień bez samochodu po świnoujsku

Dzień bez samochodu po świnoujsku

Dziś kierowcy w wielu polskich miastach mogą podróżować komunikacją autobusową za darmo. Zamiast biletu muszą pokazać jedynie blankiet dowodu rejestracyjnego. Ten symboliczny gest ma zachęcić kierowców do korzystania z innych form transportu – bardziej ekologicznych. Jednak kolejny rok z rzędu Komunikacja Autobusowa w Świnoujściu nie widzi potrzeby takiej promocji. Niestety Świnoujściu nie włączyło się w akcję Europejskiego Dnia Bez Samochodu. A szkoda, bo ilość samochodów w naszym mieście systematycznie rośnie. W połowie tego roku, w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście zarejestrowanych było niemal 30 tysięcy wszystkich pojazdów.

Zobacz również

Zmieni się organizacja ruchu na ulicy Skandynawskiej

Prosimy kierowców o zwiększoną uwagę i ostrożną jazdę na drodze krajowej nr 3 w Świnoujściu, …

3 komentarze

  1. my zamiast komunikacji miejskie wybraliśmy rowery i wskoczyliśmy z rana na nasze Indiany i pognaliśmy do pracy, a po pracy na wycieczkę i na pizze 😀

  2. w innych miastach jest po europejsku – a u nas wiocha! tak bogatemu miastu szkoda dać jeden dzień mieszkańcokm za darmo pojeździć. A może warto było sprawdzić ile mniej samochodów by na ulice wyjechało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.