Strona główna / Lokalne / Dzień bez samochodu po świnoujsku

Dzień bez samochodu po świnoujsku

Dziś kierowcy w wielu polskich miastach mogą podróżować komunikacją autobusową za darmo. Zamiast biletu muszą pokazać jedynie blankiet dowodu rejestracyjnego. Ten symboliczny gest ma zachęcić kierowców do korzystania z innych form transportu – bardziej ekologicznych. Jednak kolejny rok z rzędu Komunikacja Autobusowa w Świnoujściu nie widzi potrzeby takiej promocji. Niestety Świnoujściu nie włączyło się w akcję Europejskiego Dnia Bez Samochodu. A szkoda, bo ilość samochodów w naszym mieście systematycznie rośnie. W połowie tego roku, w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście zarejestrowanych było niemal 30 tysięcy wszystkich pojazdów.

Zobacz również

Tunel zgodnie z planem. Wykonawca ma już projekt, składa wniosek o pozwolenie na budowę

Na jutro (środa 17 lipca 2019) wykonawca zapowiedział złożenie w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie …

3 komentarze

  1. my zamiast komunikacji miejskie wybraliśmy rowery i wskoczyliśmy z rana na nasze Indiany i pognaliśmy do pracy, a po pracy na wycieczkę i na pizze 😀

  2. w innych miastach jest po europejsku – a u nas wiocha! tak bogatemu miastu szkoda dać jeden dzień mieszkańcokm za darmo pojeździć. A może warto było sprawdzić ile mniej samochodów by na ulice wyjechało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.