poniedziałek , 26 września 2022
Strona główna / Lokalne / Mieszkańcy zbiorą pieniądze na upamiętnienie psa Bolka

Mieszkańcy zbiorą pieniądze na upamiętnienie psa Bolka

Pamiętacie Bolka z Promu, pieska porzuconego przez swojego właściciela, który latami wiernie czekał przy przeprawie na powrót pana? Wielu mieszkańców naszego miasta chciałoby upamiętnić jego postać. Boluś kojarzył się z naszą świnoujską przeprawą „Karsibór”. Fundacja Animals Przystań Świnoujście oraz portal swinoujskie.info zaangażowały się w zbiórkę pieniędzy na tablicę.

Skromna tablica

Nie pomnik, ani nie odlew, lecz pamiątkowa tablica stanie przy karsiborskiej przeprawie w miejscu, które było domem dla psa Bolka. Zwierzak jeszcze za życia stał się symbolem miłości psa do człowieka. Porzucony Bolek przez całe życie czekał na swojego właściciela, który zostawił go odpływając promem. Po jego śmierci narodził się pomysł, aby stanął odlew upamiętniający psiaka.

– Koszt odlewu to nawet kilka tysięcy złotych. Te pieniądze lepiej przeznaczyć na ratowanie innych zwierzaków. Dużo tańsza będzie tablica z wypiaskowanym portretem Bolka. Jestem po rozmowach z panem kamieniarzem. Całość będzie kosztowała około tysiąca złotych – mówi Beata Kastrau z Fundacji Animals Przystań Świnoujście.

Liczy się każda złotówka

Żegluga Świnoujska zgodziła się, aby tablica stanęła na ich terenie. Na tablicy będzie umieszczona inskrypcja: „Boluś – pies porzucony tu przez swojego pana, czekający i nie tracący nadziei, że ten powróci. Przystań – miejsce, w którym czekał, stała się jego domem, a my – jego rodziną”. Teraz trzeba zebrać środki. Fundacja udostępniła swoje konto do zbiórki. Liczy się nawet najmniejsza wpłata. Jeśli uda się zebrać pieniądze, tablica stanie przy przeprawie karsiborskiej do końca października.

Wpłat można dokonywać na rachunek bankowy:

Fundacja Animals Przystań Świnoujście
Bank BPH
numer: 41 1060 0076 0000 3380 0014 3109
tytuł przelewu: „BOLEK”

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

5 komentarzy

 1. ze świnoujścia

  Może w takim razie napisać,że chodzi o przeprawę promową a nie o Przystań bo faktycznie czuć tutaj dwuznacznością ….i w ogóle dlaczego zbiórka pieniężna ma wpływań na konto mało prężnej jakiejś tam fundacji Przystań,dlaczego nie na utworzone subkonto np.Urzędu Miasta. wtedy byłaby jasność!!!!!
  I dlaczego tablica a nie choćby skromny pomnik pieska??!!!

 2. Chyba nie rozumie Pan znaczenia słowa przystań w tym zapisie- nie chodzi tu o nazwę fundacji tylko o przystań promową….

  • Z mojej wypowiedzi jednoznacznie wynika, że rozumiem dwuznaczność tego sformułowania.

  • ze świnoujścia

   Może w takim razie napisać,że chodzi o przeprawę promową a nie o Przystań bo faktycznie czuć tutaj dwuznacznością ….i w ogóle dlaczego zbiórka pieniężna ma wpływań na konto mało prężnej jakiejś tam fundacji Przystań,dlaczego nie na utworzone subkonto np.Urzędu Miasta wtedy byłaby jasność!!!!!

 3. Jeśli ta tablica ma godnie upamiętnić to porzucone stworzenie to należałaby napisać coś bardziej sensownego niż te nieudolnie sklecone równoważniki zdań!
  np.:
  „Bolkowi, wzorowi psiej wierności, jego rodzina – pracownicy Żeglugi i mieszkańcy Świnoujścia”
  albo:
  „Bolek, pies porzucony przez właściciela pod promem w roku ……. Wzór psiej wierności – czekał tu na jego powrót, pod opieką pracowników przeprawy promowej, aż do swojej śmierci (data).”
  Próba wpisania tam nazwy fundacji „Przystań” i przemilczenie pracowników żeglugi jest co najmniej niesmaczna…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.