Strona główna / Lokalne / WAŻNE: Polskie statki zagrożone zamachem?
Straż Graniczna podczas eskorty gazowca wpływającego do portu w Świnoujściu.

WAŻNE: Polskie statki zagrożone zamachem?

PILNE! Na polskich statkach od wczoraj obowiązuje podwyższony stan bezpieczeństwa! Na niektórych zwiększono ilość osób na wachtach, a załogi zostały poinformowane o możliwym „zamachu”! Mimo, że wiadomość o zagrożeniu pochodzi z anonimowego źródła, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo postanowiły o tajemniczym telefonie z Moskwy poinformować wszystkie potencjalne cele takiego ataku!

art-dokument
Dokument informujący o zagrożeniu planowanym zamachem przesłano z Ambasady w Moskwie do Ministerstwa Obrony Narodowej.

Jak dowiedział się tygodnik „Kroniki Portowe”, Ataszat Obrony przy Ambasadzie RP w Moskwie poinformował MON o takim potencjalnym zagrożeniu. Do polskiej ambasady w Moskwie zadzwoniła wczoraj kobieta z informacją o planowanym zamachu wymierzonym w obywateli polskich. Zdążyła powiedzieć, że zamach ma być przeprowadzony na morzu przy użyciu statku. Po przekazaniu tej informacji rozłączyła się. Służby natychmiast zareagowały. Do zdarzenia doszło w piątek po południu. Informację o zagrożeniu trafiły na wszystkie statki na których pływają polscy marynarze. Załogi promów mają zwracać uwagę na podejrzanie zachowujących się pasażerów. Nie wiadomo, czy informacja z ostrzeżeniem to realne zagrożenie. Żyjemy w naprawdę niespokojnych czasach! Na szczególne zagrożenia narażeni są marynarze – wielu z nich ma na rodziny w naszym mieście. Oby tym razem skończyło się tylko na strachu, a telefon okazał się głupim żartem.

Zobacz również

Mikołajkowy parkrun. Na mecie czekały pierniczki

Ho…, ho…, ho… taki sygnał do startu dał na sobotnim parkrunie Mikołaj, po czym wszyscy …

7 komentarzy

  1. Jakby coś się stało któremuś z tankowcow lub gazowcow płynących do Polski to ja bym wysłał batyskaf wypchany trotylem na spotkanie z nord stream.

  2. „Na morzu przy użyciu statku ” mam nadzieję że infrastruktura gazoportu i platforma petrobaltiki mają należytą ochronę

  3. W SUMIE NA KAZDY SATEK DO SZWECJI MOZNA WNIESC WSZYSTKO CO SIE PODOBA ZADNEJ KONTROLI AUT BAGAZU I TP KAZDY GLUPI WEZMIE KARABIN I 10 KILO DYNAMITU I WEJDZIE NA KAZDY STATEK DO SZWECJI NAWE NIEMA ZADNEJ KONTROLI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.