Strona główna / Lokalne / WAŻNE: Polskie statki zagrożone zamachem?
Straż Graniczna podczas eskorty gazowca wpływającego do portu w Świnoujściu.

WAŻNE: Polskie statki zagrożone zamachem?

PILNE! Na polskich statkach od wczoraj obowiązuje podwyższony stan bezpieczeństwa! Na niektórych zwiększono ilość osób na wachtach, a załogi zostały poinformowane o możliwym “zamachu”! Mimo, że wiadomość o zagrożeniu pochodzi z anonimowego źródła, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo postanowiły o tajemniczym telefonie z Moskwy poinformować wszystkie potencjalne cele takiego ataku!

art-dokument
Dokument informujący o zagrożeniu planowanym zamachem przesłano z Ambasady w Moskwie do Ministerstwa Obrony Narodowej.

Jak dowiedział się tygodnik “Kroniki Portowe”, Ataszat Obrony przy Ambasadzie RP w Moskwie poinformował MON o takim potencjalnym zagrożeniu. Do polskiej ambasady w Moskwie zadzwoniła wczoraj kobieta z informacją o planowanym zamachu wymierzonym w obywateli polskich. Zdążyła powiedzieć, że zamach ma być przeprowadzony na morzu przy użyciu statku. Po przekazaniu tej informacji rozłączyła się. Służby natychmiast zareagowały. Do zdarzenia doszło w piątek po południu. Informację o zagrożeniu trafiły na wszystkie statki na których pływają polscy marynarze. Załogi promów mają zwracać uwagę na podejrzanie zachowujących się pasażerów. Nie wiadomo, czy informacja z ostrzeżeniem to realne zagrożenie. Żyjemy w naprawdę niespokojnych czasach! Na szczególne zagrożenia narażeni są marynarze – wielu z nich ma na rodziny w naszym mieście. Oby tym razem skończyło się tylko na strachu, a telefon okazał się głupim żartem.

Zobacz również

PLK zwiększają możliwości kolei w obsłudze towarowej portów Pomorza Zachodniego

Efektywniejszy i bezpieczniejszy przewóz koleją większej ilości ładunków do portów w Świnoujściu i Szczecinie zapewni …

7 komentarzy

  1. Jakby coś się stało któremuś z tankowcow lub gazowcow płynących do Polski to ja bym wysłał batyskaf wypchany trotylem na spotkanie z nord stream.

  2. “Na morzu przy użyciu statku ” mam nadzieję że infrastruktura gazoportu i platforma petrobaltiki mają należytą ochronę

  3. W SUMIE NA KAZDY SATEK DO SZWECJI MOZNA WNIESC WSZYSTKO CO SIE PODOBA ZADNEJ KONTROLI AUT BAGAZU I TP KAZDY GLUPI WEZMIE KARABIN I 10 KILO DYNAMITU I WEJDZIE NA KAZDY STATEK DO SZWECJI NAWE NIEMA ZADNEJ KONTROLI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.