Strona główna / Lokalne / Sięgnij po 6 tys. zł na zasiedlenie

Sięgnij po 6 tys. zł na zasiedlenie

Centrum Aktywizacji Zawodowej w Świnoujściu już po raz kolejny realizuje projekt skierowany do ludzi młodych współfinansowany przez Unię Europejską z środków EFS ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Skorzystać  mogą z niego  osoby, które nie ukończyły 29 lat. Do zaoferowania mamy staże wprowadzające młode osoby na rynek pracy, prace interwencyjne w celu zaadoptowania w nowym miejscu pracy i dotacje na działalność gospodarczą.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi możliwe jest skorzystanie z tzw. bonów na zasiedlenie. Jest to forma wsparcia dla osób pragnących podjąć zatrudnienie poza miejscem dotychczasowego zamieszkania.  Jeden bon dla jednej osoby bezrobotnej w wysokości 6 tysięcy złotych – UWAGA! Przed podjęciem pracy. Środki te mają pomóc w nowym miejscu pracy i zamieszkania, z przeznaczeniem  na pokrycie kosztów związanych z wynajmem mieszkania.

Aby osoba mogła otrzymać taki bon musi podjąć pracę, za którą będzie otrzymywać co najmniej minimalne wynagrodzenie za prace brutto miesięcznie oraz podjąć takie zatrudnienie w miejscu odległym od dotychczasowego miejsca zamieszkania o co najmniej 80 km (bądź czas dojazdu do tej miejscowości i powrotu do miejsca dotychczasowego zamieszkania musi przekraczać łącznie 3 godziny).

dsc_9463-kopia-600x600Informacji na temat projektu, w tym bonów  na zasiedlenie udziela pani Natalii Fabich specjalista ds. programów tel. 91 321 97 58.

http://caz.swinoujscie.pl/blog/projekty/

Zapraszamy  29.09.2016r. od godziny 11:00 na teren Basenu Północnego, podczas „Drzwi otwartych Funduszy Europejskich” będziemy udzielać konsultacji –jak otrzymać wsparcie ze środków unijnych?

Więcej na ten temat znajdziesz:  https://www.facebook.com/events/232578390472699/

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.