Strona główna / Lokalne / Jak uregulować zasady poruszania się pojazdów na terenie wspólnoty mieszkaniowej?

Jak uregulować zasady poruszania się pojazdów na terenie wspólnoty mieszkaniowej?

W celu uzyskania możliwości sprawowania kontroli nad zasadami poruszania się pojazdów po drogach wewnętrznych znajdujących się na terenie Wspólnoty Mieszkaniowej, zarząd wspólnoty powinien poddać pod głosowanie uchwałę w sprawie ustanowienia na terenie wspólnoty strefy ruchu. Od 2010 r obowiązuje bowiem nowelizacja ustawy – Prawo o ruchu drogowym, która umożliwia egzekwowanie przepisów ruchu drogowego nie tylko na drogach publicznych, lecz również na wewnętrznych. Ustanowienie tej strefy daje możliwości egzekwowania stosowania przepisów o ruchu drogowym. Po wyznaczeniu miejsc przeznaczonych do parkowania oraz miejsc z tego wyłączonych, czyli po ustanowieniu strefy ruchu, kierowcy poruszający się po drogach i parkingach wspólnoty mieszkaniowej będą odpowiadali za łamanie przepisów dotyczących zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Stwierdzenie łamania przepisów należy zgłaszać policji lub straży miejskiej. Oczywiście za zakup i montaż znaków oraz ich konserwacje odpowiada wspólnota mieszkaniowa.

Marta Lewandowska

specjalista zarządzania nieruchomościami w firmie Renoma s.c. ul. Kościuszki 9 lok. 5, telefon: 91 888 50 86.

Zobacz również

Parkują gdzie popadnie. Strażnicy miejscy sięgnęli po blokady

Mimo wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania i uwolnieniu części miejsc parkingowych, niektórzy kierowcy zdają się nie …

Jeden komentarz

  1. Tak… a więc wspólnota decyduje o przestrzeganiu lub nie prawa na jej terenie? Podobnie jak proboszcz na terenie parafii? Albo mieszkaniec na terenie swojej posiadłości / mieszkania?
    Czyli póki nie wyrażę zgody to ‘wolność Tomku w swoim domku?’ mogę natłuc żonie i córce i ok -jestem u siebie, prawa przestrzegać nie muszę?
    To po co stoją znaki na terenie wspólnoty, skoro nie trzeba ich przestrzegać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.