Strona główna / Lokalne / Gorący czwartek. Przekonają do obniżenia podatków od gazoportu?

Gorący czwartek. Przekonają do obniżenia podatków od gazoportu?

Najbliższy czwartek zapowiada się bardzo gorąco. Oprócz protestu przed oknami magistratu przeciwko planom budowy terminala kontenerowego na Warszowie, zorganizowanego przez przeciwników inwestycji, radni pochylą się nad prośbą o obniżenie podatków od gazoportu. Chociaż prezydent miasta zapowiedział, że takiej uchwały nie przygotuje, to radni powinni zająć stanowisko w tej kwestii.

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, tego dnia do Świnoujścia przejedzie Joachim Brudziński – Marszałek Sejmu, Tomasz Stępień – prezes Gaz Systemu oraz Piotr Naimski – sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

Nieoficjalnie mówi się, że będą chcieli przekonać radnych i prezydenta miasta do słuszności obniżenia podatku od gazoportu.

Przypomnijmy, Polskie LNG chce od władz Świnoujścia czasowego obniżenia o 50 proc. podatku od nieruchomości dla działającego tam terminala LNG. W piśmie skierowanym do władz miasta jest mowa o obniżeniu o 50 proc. stawek podatku od nieruchomości dla składników majątku trwałego terminala LNG w Świnoujściu od 1 stycznia 2017 r. do 31 grudnia 2022 r.

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

6 komentarzy

 1. Wyściskałem w ostatnią sobotę na spotkaniu w LO im Mieszka I pana Czesława Hinca,
  za to że pierwszy poznał się na Brudzińskim.
  🙂

 2. mieszkaniec Warszowa

  Obłuda i falsz od poczatku i a glosowanie radnych powinno byc imienne a te jaja tez dobry pomysl

 3. chyba nie ma wśród radnych takiego skończonego idioty który by się zgodził na obniżenie tego podatku…? bo przecież chyba nie ma nikogo kto by chciał wyjechać z urzędu na taczce….

 4. Trochę dziwnie się czuję, ponieważ wiedziałem o tym od dawna i pisałem w komentarzach. Przecież to jest projekt zrealizowany z powodów politycznych, od początku nie bilansował się, ani nie był konkurencyjny. Wystarczy porównać cenę jaką płaci się dostawcy z Kataru a ceną rosyjską. Miał być tani gaz łupkowy z USA, teraz cisza o tym. Ponieważ jest to wiodący „sukces” PiS, więc stają na głowie, aby nie okazał się szybko inwestycją generującą koszty, nie zyski. Ciekaw jestem postawy naszych samorządowców. Z drugiej strony, jak to by wyglądało, Gazoport im. Lecha Kaczyńskiego zbankrutował, po kilku miesiącach działalności . Mówi się że „Jojo”, to przyjaciel miasta i mieszkańców, wygląda, że to fałszywy przyjaciel. Panie Mrozek, Stój pan dalej przy takich przyjaźniach.

 5. PROPONUJE PANA Z GAZ SYSTEMU OBRZUCIC JAJKAMI TAK WIEC KAZDY PO JAJKU NIECH WIEDZA ZE W SWINOUJSCIU DZIADY NIE MIESZKAJA BO NA TYM ETAPIE TO CHCA NAS WYDY….C W BIALY DZIEN I TO BEZ MYDLA NIE DAJMY SIE

 6. Niech te kundle nie skomlą, że podatek za wysoki, bo dobrze wiedzieli jaki będzie, więc się na to zgodzili budując ten syf tutaj.
  Jak im nie pasi, bo za za drogo, to niech zabierają ten bardach do siebie i przywrócą plażę i las do poprzedniego stanu.
  A z portem kontenerowym, to niech cisną sobie na Wały Chrobrego.
  Jak, któryś lamus sie ugnie przed tymi przybłędami, to może się pakować i robić wypad z tego miasta, jak nie chce być ukrzyżowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.