Strona główna / Lokalne / [FILM i ZDJĘCIA] Czarny protest w Świnoujściu. „Beata niestety, twój rząd obalą kobiety!”

[FILM i ZDJĘCIA] Czarny protest w Świnoujściu. „Beata niestety, twój rząd obalą kobiety!”

Nawet 2 tys. osób mogło wziąć udział w poniedziałkowym proteście przeciwko zaostrzaniu ustawy antyaborcyjnej. Sami organizatorzy nie spodziewali się takiej liczby manifestantów. W ostatniej chwili zadecydowano, że ze względu na bezpieczeństwo, marsz nie będzie szedł po chodniku, lecz całą szerokością ulicy.

Manifestanci spotkali się o godzinie 14 na Placu Wolności w Świnoujściu. Większość z nich stanowiły kobiety, lecz wśród nich byli także mężczyźni. Przyszło sporo matek z malutkimi dziećmi. Protestujący trzymali w rękach hasła, np. „Boję się własnego państwa”, „Wolność wyboru – zamiast horroru”.

Protest związany jest za pracami nad projektem wprowadzającym całkowity zakaz aborcji oraz kary m.in. dla kobiet, które poddadzą się usunięciu ciąży.

Czarny protest jest inspirowany wydarzeniami z lat 70 w Islandii. To właśnie tam zatrudnione kobiety wzięły wolne, aby zaczęto doceniać ich pracę.

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

10 komentarzy

 1. Moim zdaniem, jeśli ktoś publicznie opowiada się po stronie aborcji , robi to z przytupem i bez pardonu zasługuje na ekskomunikę. Trudno tłumaczyć udział w takiej czarnej manifestacji troską o demokrację.

 2. Ten kamyk uruchomił lawinę.
  Teraz te Waszczykowskie i Błaszczaki tylko dolewają oliwy do ognia.
  Jeszcze nie rozumieją, że już jest za późno.
  Przegięli.
  Apele smoleńskie, oszustwo z emeryturami, kwota wolna od podatku powodująca płacenie PIT od kwoty mniejszej aniżeli minimum egzystencjalne, „misiewicze” – TKM.
  A teraz państwo wyznaniowe.
  Wystarczy.
  Wiosną będzie po Dobrej Kościelnej Zmianie
  Te „klenczony” będą decydować o menu na zebraniu kółka parafialnego, a nie o Polsce

 3. Było elegancko! Jesteście zakebiste 🙂
  Było mnóstwo młodych, fajnych dziewczyn. Byli młodsi i starsi. Niektórym tutaj coś ściska 🙂

 4. Średnia wieku 50 lat jak widze.hahahahahahah. jajca jak nic ,,,,hahahahah

 5. Jak widać na załączonych zdjęciach ciemny lud kupi wszystko. Średniowiecze. W XXI wieku ratuje się ludzi a nie się ich zabija. DRAMAT !!!

 6. Gdzie te młode dziwczyny co na fejsbukach tylko krzycczą? Na wiecu widać większość Pań, które dzieci mieć już nie będą…. :((

  • maredarekareku!
   Widać nie byłeś na manifeście a tylko z pozycji siedzącej w foteliku obejrzałeś te parę fotek i fantazjujesz. Młodych kobiet, matek z małymi dziećmi i nawet niemowlakami było bardzo dużo. Ale lepiej pogderać prawda?

 7. Brawo!! Tak trzymać!! Nie będzie Pis pluł nam nam w twarz. Skończyło się i basta!! Razem jesteśmy w stanie szybko zakończyć te rządy obłąkanych przygłupów

 8. W naszym kraju to dziewczyny pokazały, że mają „jaja”. Bravo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.