Strona główna / Lokalne / [FILM i ZDJĘCIA] Czarny protest w Świnoujściu. „Beata niestety, twój rząd obalą kobiety!”

[FILM i ZDJĘCIA] Czarny protest w Świnoujściu. „Beata niestety, twój rząd obalą kobiety!”

Nawet 2 tys. osób mogło wziąć udział w poniedziałkowym proteście przeciwko zaostrzaniu ustawy antyaborcyjnej. Sami organizatorzy nie spodziewali się takiej liczby manifestantów. W ostatniej chwili zadecydowano, że ze względu na bezpieczeństwo, marsz nie będzie szedł po chodniku, lecz całą szerokością ulicy.

Manifestanci spotkali się o godzinie 14 na Placu Wolności w Świnoujściu. Większość z nich stanowiły kobiety, lecz wśród nich byli także mężczyźni. Przyszło sporo matek z malutkimi dziećmi. Protestujący trzymali w rękach hasła, np. „Boję się własnego państwa”, „Wolność wyboru – zamiast horroru”.

Protest związany jest za pracami nad projektem wprowadzającym całkowity zakaz aborcji oraz kary m.in. dla kobiet, które poddadzą się usunięciu ciąży.

Czarny protest jest inspirowany wydarzeniami z lat 70 w Islandii. To właśnie tam zatrudnione kobiety wzięły wolne, aby zaczęto doceniać ich pracę.

Zobacz również

Zaginął Günter Schmidt. Szukają także w Świnoujściu

Niemiecka policja prosi o pomoc w odnalezieniu Güntera Schmidta (70) z Zempin, który zaginął 22 …

10 komentarzy

 1. Moim zdaniem, jeśli ktoś publicznie opowiada się po stronie aborcji , robi to z przytupem i bez pardonu zasługuje na ekskomunikę. Trudno tłumaczyć udział w takiej czarnej manifestacji troską o demokrację.

 2. Ten kamyk uruchomił lawinę.
  Teraz te Waszczykowskie i Błaszczaki tylko dolewają oliwy do ognia.
  Jeszcze nie rozumieją, że już jest za późno.
  Przegięli.
  Apele smoleńskie, oszustwo z emeryturami, kwota wolna od podatku powodująca płacenie PIT od kwoty mniejszej aniżeli minimum egzystencjalne, “misiewicze” – TKM.
  A teraz państwo wyznaniowe.
  Wystarczy.
  Wiosną będzie po Dobrej Kościelnej Zmianie
  Te “klenczony” będą decydować o menu na zebraniu kółka parafialnego, a nie o Polsce

 3. Było elegancko! Jesteście zakebiste 🙂
  Było mnóstwo młodych, fajnych dziewczyn. Byli młodsi i starsi. Niektórym tutaj coś ściska 🙂

 4. Średnia wieku 50 lat jak widze.hahahahahahah. jajca jak nic ,,,,hahahahah

 5. Jak widać na załączonych zdjęciach ciemny lud kupi wszystko. Średniowiecze. W XXI wieku ratuje się ludzi a nie się ich zabija. DRAMAT !!!

 6. Gdzie te młode dziwczyny co na fejsbukach tylko krzycczą? Na wiecu widać większość Pań, które dzieci mieć już nie będą…. :((

  • maredarekareku!
   Widać nie byłeś na manifeście a tylko z pozycji siedzącej w foteliku obejrzałeś te parę fotek i fantazjujesz. Młodych kobiet, matek z małymi dziećmi i nawet niemowlakami było bardzo dużo. Ale lepiej pogderać prawda?

 7. Brawo!! Tak trzymać!! Nie będzie Pis pluł nam nam w twarz. Skończyło się i basta!! Razem jesteśmy w stanie szybko zakończyć te rządy obłąkanych przygłupów

 8. W naszym kraju to dziewczyny pokazały, że mają “jaja”. Bravo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.