Strona główna / Lokalne / Złodziej wykorzystał moment nieuwagi

Złodziej wykorzystał moment nieuwagi

Świnoujscy policjanci zatrzymali 34-latka, który okradł klientkę sklepu. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę dokonującej zakupów kobiety, sięgnął do jej torebki, skąd zabrał telefon komórkowy o wartości 1.000 zł. Skradzione mienie wróciło do rąk właścicielki, natomiast sprawca usłyszał zarzut. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Szybkie działania funkcjonariuszy spowodowały, że sprawca kradzieży telefonu nie nacieszył się nim długo. Po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie, zabezpieczeniu monitoringu i przesłuchaniu świadków, policjanci wytypowali aktualnego posiadacza komórki. Jak się później okazało, typowania sprawcy okazały się trafne.

Jeszcze tego samego dnia stróże prawa zapukali do drzwi mieszkania 34-letniego świnoujścianina, nie kryjącego zdziwienia na ich widok. Mężczyzna początkowo próbował tłumaczyć, że ze sprawą nie ma nic wspólnego, jednak po przedstawieniu dowodów winy, przyznał się. W jego mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli skradziony telefon – tłumaczy asp. sztab. Beata Olszewska z policji.

Funkcjonariusze przedstawili zatrzymanemu 34-latkowi zarzut kradzieży, zaś telefon komórkowy zwrócili prawowitej właścicielce. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za kradzież cudzej rzeczy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również

STB Świnoujście na Lidze K1 i muay thai

W miejscowości Staw w okolicach Myśliborza swoje umiejętności zaprezentowali zawodnicy Sawer Thai Boxing Świnoujście.  Na …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.