Strona główna / Lokalne / Złodziej wykorzystał moment nieuwagi

Złodziej wykorzystał moment nieuwagi

Świnoujscy policjanci zatrzymali 34-latka, który okradł klientkę sklepu. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę dokonującej zakupów kobiety, sięgnął do jej torebki, skąd zabrał telefon komórkowy o wartości 1.000 zł. Skradzione mienie wróciło do rąk właścicielki, natomiast sprawca usłyszał zarzut. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Szybkie działania funkcjonariuszy spowodowały, że sprawca kradzieży telefonu nie nacieszył się nim długo. Po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie, zabezpieczeniu monitoringu i przesłuchaniu świadków, policjanci wytypowali aktualnego posiadacza komórki. Jak się później okazało, typowania sprawcy okazały się trafne.

Jeszcze tego samego dnia stróże prawa zapukali do drzwi mieszkania 34-letniego świnoujścianina, nie kryjącego zdziwienia na ich widok. Mężczyzna początkowo próbował tłumaczyć, że ze sprawą nie ma nic wspólnego, jednak po przedstawieniu dowodów winy, przyznał się. W jego mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli skradziony telefon – tłumaczy asp. sztab. Beata Olszewska z policji.

Funkcjonariusze przedstawili zatrzymanemu 34-latkowi zarzut kradzieży, zaś telefon komórkowy zwrócili prawowitej właścicielce. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za kradzież cudzej rzeczy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również

Niemcy umieściły Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka. Co to oznacza?

Instytut Roberta Kocha ogłosił, że od niedzieli Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.