Strona główna / Lokalne / Sensacyjne znalezisko sprzed 123 lat! Znaleziono list zamknięty w butelce
Kierownik projektu Michał Jelonek trzyma w dłoniach list napisany 123 lata temu. Foto: swinoujskie.info

Sensacyjne znalezisko sprzed 123 lat! Znaleziono list zamknięty w butelce

Co kryje się w liście zamkniętym w zielonej butelce? Kto go napisał? Jedno jest pewne – to kolejne historyczne znalezisko odkryte na placu budowy hotelu w dzielnicy uzdrowiskowej. Butelka była zamknięta w skrzynce na która natknął się operator koparki.

Cymesik znaleziono kilka dni temu przy ulicy Uzdrowiskowej. Wewnątrz zakorkowanej butelki była karteczka. Na niej odręczne zapiski w języku niemieckim. Widoczna jest data – 1893 rok. Być może są to jakieś życzenia. Autor listu zapewne w najśmielszych marzeniach nie przypuszczał, że jego zapiski zostaną odnalezione po 123 latach. Inwestor zapowiedział, że odda znalezisko do świnoujskiego muzeum.

To nie pierwsze odkrycie na placu budowy hotelu. Wcześniej natrafiono tutaj na drewnianą łódź. Oprócz tego znajdowano na inne drobne przedmioty takie jak butelki, czy porcelana.

Zobacz również

Uwaga! Silny wiatr w strefie brzegowej

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW w Gdyni, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie …

5 komentarzy

  1. A co się w końcu stało z tą łodzią?

  2. Czy to był list miłosny ?

  3. Aż chciałoby się tam iść z łopatą i pogrzebać trochę.

  4. Witam
    A co operatorzy koparek robią z łuskami, niewybuchami Jak zgłosiłam to na Policję i nadzór saperski to zostało to zignorowane,sami znaleźliśmy tego kilkadziesiąt sztuk.
    proszę o interwencję ,ponieważ jest to niebezpieczne dla wszystkich ludzi

  5. Szkoda, że butelkę otwarto, gdyby przekazano ją w stanie nie naruszonym do odpowiedniego laboratorium była by szansa na ustalenie składu powietrza i radioaktywności otoczenia przed 123 laty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.