Strona główna / Lokalne / [FILM] Brutalne traktowanie zwierząt. Aktywiści opublikowali film

[FILM] Brutalne traktowanie zwierząt. Aktywiści opublikowali film

Spółdzielnia Agrofirma Witkowo zajmuje się przetwórstwem mięsnym. Swój sklep firmowy ma także w Świnoujściu. Internet obiegł film na którym widać brutalne traktowanie zwierząt idących na ubój.

Aktywiści podczas trwającego pół roku dochodzenia ujawnili szereg przypadków znęcania się nad zwierzętami oraz nieprawidłowości przy rozładunku krów i świń na terenie rzeźni w Witkowie (woj. zachodniopomorskie), która należy do spółdzielni Agrofirma Witkowo. Kopanie i bicie zwierząt we wrażliwe części ciała (m.in.w twarz, głowę), uderzanie ich młotkiem, plastikową pałką i tatuownicą kolcową, używanie w niedozwolony sposób poganiacza elektrycznego, wprowadzanie do rzeźni zwierząt rannych i z kontuzjami nóg, dopuszczanie do tratowania osłabionych, leżących świń przez inne zwierzęta – to przykłady zaobserwowanych zachowań pracowników, które są normą w rzeźni.

Inicjatywa na Rzecz Zwierząt BASTA! i Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! przygotowały i złożyły zawiadomienie do prokuratury o znęcaniu się nad zwierzętami.

Zobacz również

Film “Zenek” dostępny na Netflix!

To była jedna z głośniejszych polskich premier w 2020 roku. Mowa oczywiście o filmie “Zenek”, …

2 komentarze

  1. Prawda jest taka że takie rzeczy dzieją się w każdej rzeźni. Nie tylko w Witkowie.

  2. nigdy nie kupię czegokolwiek z Agrofirmy Witkowo. Pier***ni zwyrodnialce niech spadają ze swoim sklepem ze Świnoujścia bo mogą mieć wybijane szyby co noc…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.