Strona główna / Lokalne / [FILM] Brutalne traktowanie zwierząt. Aktywiści opublikowali film

[FILM] Brutalne traktowanie zwierząt. Aktywiści opublikowali film

Spółdzielnia Agrofirma Witkowo zajmuje się przetwórstwem mięsnym. Swój sklep firmowy ma także w Świnoujściu. Internet obiegł film na którym widać brutalne traktowanie zwierząt idących na ubój.

Aktywiści podczas trwającego pół roku dochodzenia ujawnili szereg przypadków znęcania się nad zwierzętami oraz nieprawidłowości przy rozładunku krów i świń na terenie rzeźni w Witkowie (woj. zachodniopomorskie), która należy do spółdzielni Agrofirma Witkowo. Kopanie i bicie zwierząt we wrażliwe części ciała (m.in.w twarz, głowę), uderzanie ich młotkiem, plastikową pałką i tatuownicą kolcową, używanie w niedozwolony sposób poganiacza elektrycznego, wprowadzanie do rzeźni zwierząt rannych i z kontuzjami nóg, dopuszczanie do tratowania osłabionych, leżących świń przez inne zwierzęta – to przykłady zaobserwowanych zachowań pracowników, które są normą w rzeźni.

Inicjatywa na Rzecz Zwierząt BASTA! i Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! przygotowały i złożyły zawiadomienie do prokuratury o znęcaniu się nad zwierzętami.

Zobacz również

Kino na Leżakach: „Dalida. Skazana na miłość”

Już w najbliższa sobotę 13 sierpnia o godz. 20.45 odbędzie się kolejny seans „Kina Letniego na Wyspie”. …

2 komentarze

  1. Prawda jest taka że takie rzeczy dzieją się w każdej rzeźni. Nie tylko w Witkowie.

  2. nigdy nie kupię czegokolwiek z Agrofirmy Witkowo. Pier***ni zwyrodnialce niech spadają ze swoim sklepem ze Świnoujścia bo mogą mieć wybijane szyby co noc…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.