Strona główna / Lokalne / [FILM] Brutalne traktowanie zwierząt. Aktywiści opublikowali film

[FILM] Brutalne traktowanie zwierząt. Aktywiści opublikowali film

Spółdzielnia Agrofirma Witkowo zajmuje się przetwórstwem mięsnym. Swój sklep firmowy ma także w Świnoujściu. Internet obiegł film na którym widać brutalne traktowanie zwierząt idących na ubój.

Aktywiści podczas trwającego pół roku dochodzenia ujawnili szereg przypadków znęcania się nad zwierzętami oraz nieprawidłowości przy rozładunku krów i świń na terenie rzeźni w Witkowie (woj. zachodniopomorskie), która należy do spółdzielni Agrofirma Witkowo. Kopanie i bicie zwierząt we wrażliwe części ciała (m.in.w twarz, głowę), uderzanie ich młotkiem, plastikową pałką i tatuownicą kolcową, używanie w niedozwolony sposób poganiacza elektrycznego, wprowadzanie do rzeźni zwierząt rannych i z kontuzjami nóg, dopuszczanie do tratowania osłabionych, leżących świń przez inne zwierzęta – to przykłady zaobserwowanych zachowań pracowników, które są normą w rzeźni.

Inicjatywa na Rzecz Zwierząt BASTA! i Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! przygotowały i złożyły zawiadomienie do prokuratury o znęcaniu się nad zwierzętami.

Zobacz również

Spotkanie z fotografem Krzysztofem Chomiczem

Kultury Pomorza Zachodniego, tym razem o charakterze przyrodniczo – artystycznym. Zapraszamy na Spotkanie z twórczością …

2 komentarze

  1. Prawda jest taka że takie rzeczy dzieją się w każdej rzeźni. Nie tylko w Witkowie.

  2. nigdy nie kupię czegokolwiek z Agrofirmy Witkowo. Pier***ni zwyrodnialce niech spadają ze swoim sklepem ze Świnoujścia bo mogą mieć wybijane szyby co noc…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.