środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Odłowią tyle dzików ile się da. Bezkrwawo!

Odłowią tyle dzików ile się da. Bezkrwawo!

Miasto zapłaci za bezkrwawe odłowienie dzików. Akcja zostanie przeprowadzona od października do grudnia. Urzędnicy liczą, że uda się odłowić przynajmniej 40 zwierząt. Świnoujście ogłosiło przetarg na odłowienie dzików z terenów zurbanizowanych. Ponieważ w terenie zabudowanym nie wolno używać broni, dziki zostaną schwytane do pułapek.

Dziki w mieście zaczęły wzbudzać sprzeciw mieszkańców. Przechadzające się w ciągu dnia w ścisłym centrum, czy buszujące na placu zabaw dla dzieci, stały się niebezpieczne. Środki do odstraszania już nie pomagały. Zwierzęta zachęcone łatwym  zdobywaniem pokarmu, przewracały uliczne śmietniczki. Problem stał się na tyle palący, że podjęto decyzję o odłowieniu dzików.

Do pomocy posłużą pułapki, podobne w działaniu do tych na gryzonie. Zwierzęta są tam wabione poprzez podanie pożywienia, a kiedy są już w środku, pułapki się zatrzaskują.

Zdaniem specjalistów, problem z dzikami w Świnoujściu nie był zauważalny do czasu ściągnięcia ogrodzenia dzielącego Polskę i Niemcy. To właśnie wtedy obecność dzików stała się uciążliwa dla mieszkańców.

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

5 komentarzy

  1. Słyszałem że ma się tym zająć Sujka. Ciekawe czy będzie tak jak z biletami dla bezdomnych i pijaków których mnóstwo nadal się po mieście pałęta?.

  2. „Zdaniem specjalistów, problem z dzikami w Świnoujściu nie był zauważalny do czasu ściągnięcia ogrodzenia dzielącego Polskę i Niemcy. To właśnie wtedy obecność dzików stała się uciążliwa dla mieszkańców.” a przepraszam te na Warszowie to rozumiem, że Bielikami i Karsiborami przepłynęły, a może wpław?!

    • co do pływania dzików w pław, UM przeprowadził już ładnych parę lat temu akcje przeniesienia dzików + je znakowali, a dziki po jakimś czasie wróciły w te same miejsce z których zostały odłowione ( tak w pław ) 🙂

  3. W berlinie strzela się do dzików ponieważ już dawno stwierdzili ze odlawianie nic nie daje dziki wracają po kilku dniach wiec wyrzucanie pieniędzy w błoto nic więcej zresztą już u nas kiedy odlowili i wywieźli za wolin te same dziki pojawiły się na promenadzie po 5 dniach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.