poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Szkoła na Warszowie ma nowe boisko!

Szkoła na Warszowie ma nowe boisko!

Nowe boisko wielofunkcyjne mają do swojej dyspozycji uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 na Warszowie oraz wszyscy mieszkańcy Osiedla. – Fajnie. Teraz to będziemy kopać w piłkę, że ho, ho – podsumował krótko Bartek, uczeń SP nr 2. Boisko powstało z Budżetu Obywatelskiego. Budowa trwała 2 miesiące. Dziś odbyła się skromna uroczystość, podczas której boisko oficjalnie zostało otwarte.

Obiekt będzie czynny nie tylko w godzinach lekcyjnych, ale – podobnie, jak w innych szkołach – także popołudniami. Dzięki temu, będą mogli z niego korzystać nie tylko uczniowie podczas lekcji wychowania fizycznego, ale wszyscy mieszkańcy.

To pierwsza inwestycja, która powstała w tej części Miasta w ramach Budżetu Obywatelskiego – mówił dziś w SP nr 2 Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Mieszkańcy przekonali się, że warto się zaangażować, bo razem można dużo więcej osiągnąć.

Oprócz Prezydenta Miasta był również jego zastępca Paweł Sujka, radny Ryszard Tetrycz, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Janina Śmiałkowska oraz oczywiście uczniowie, rodzice, nauczyciele i proboszcz Andrzej Moskwa.

Przypomnijmy, że wniosek do Budżetu Obywatelskiego 2016 o remont boiska przy SP nr 2, w głosowaniu mieszkańców zdobył najwięcej spośród wszystkich projektów, bo aż 1673 ważnych głosów.

To duża zasługa Zarządu Osiedla oraz nauczycieli i rodziców dzieci uczęszczających do tej placówki – podkreślił prezydent Janusz Żmurkiewicz. – Zarząd Osiedla na czele z przewodniczącą Sylwią Marszałek złożył wniosek i razem z rodzicami oraz nauczycielami potrafili tak go rozpropagować, że aż tylu mieszkańców go poparło.

Wykonawcą inwestycji była szczecińska firma Partner Zbigniew Uszyński, która wygrała przetarg. Prace rozpoczęły się 27 czerwca, a zakończyły 25 sierpnia 2016 r. Zakres robót objął: roboty rozbiórkowe związane z wykonaniem boiska wielofunkcyjnego, budowę boiska wielofunkcyjnego, do piłki ręcznej i piłki nożnej, montaż urządzeń sportowych, piłko chwytów, wykonanie nawierzchni i chodników. Koszt inwestycji zamknął się kwotą 371 tys. 375 złotych brutto.

Tekst i zdjęcia BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

4 komentarze

  1. Mieszkanka Warszowa.

    A NA PAPIERZE BYŁO 500 TYS BRUTTO, JAKIES DZIADY TAK OBLICZYLY KOSZT BOISKA, ZE BLISKO 130 TYS , TRAFILO Z POWROTEM DO KASY MIASTA.SKANDAL.

    • To dlaczego za te 130.000 nie zrobiono zaplecza tylko teraz drugi raz zbieraliśmy pod nim podpisy???? czy po to żeby „elyta władzy” mogła się dwa razy lansować na rzeczach które bez łaski powinna zrobić dla dzieci Warszowa?

  2. A ten „Beton” już nie ma gdzie się lansować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.