Strona główna / Lokalne / Wichura nad miastem. Ze względów bezpieczeństwa omijaj parki i cmentarze

Wichura nad miastem. Ze względów bezpieczeństwa omijaj parki i cmentarze

Administrator miejskich parków i cmentarzy komunalnych apeluje do mieszkańców, aby jeszcze dziś starali się nie wchodzić do parków , na teren cmentarzy i innych zadrzewionych terenów, gdzie wichura może łamać gałęzie, a nawet przewracać drzewa.

Silny, porywisty wiatr tylko ostatniej nocy połamał konary kilku drzew w Parku Zdrojowym, które spadły na alejki – informują służby komunalne.  – Dlatego apelujemy do mieszkańców i gości naszego Miasta, aby dla własnego bezpieczeństwa, omijali tereny zadrzewione.

mms_img-1321674198Najlepiej nie tylko do czasu ustania wichury, ale jeszcze kilka dni po niej. Silny wiatr mógł bowiem naruszyć konary bądź całe drzewa, co może być niebezpieczne także po jego ustaniu.

Dlatego dla bezpieczeństwa ludzi, jak tylko przestanie mocno wiać,  służby komunalne będą sprawdzać stan drzewostanu w parkach, na cmentarzach i innych tego typu terenach należących do Miasta.

Takiego sprawdzenia powinni dokonać także właściciele terenów prywatnych, na których rosną drzewa – radzą służby komunalne Miasta.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Spotkanie z posłem Dariuszem Wieczorkiem. Będzie można porozmawiać także o elektromobilności

Mieszkańcy Świnoujścia będą mogli w najbliższy poniedziałek spotkać się z posłem Nowej Lewicy Dariuszem Wieczorkiem. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.