Strona główna / Lokalne / Jednostka straży pożarnej już gotowa. Wkrótce uroczyste otwarcie

Jednostka straży pożarnej już gotowa. Wkrótce uroczyste otwarcie

Zakończyły się prace przy budowie jednostki straży pożarnej na Warszowie. Potrzeba wybudowania nowej JRG nr 2 w Świnoujściu była wynikiem budowy i eksploatacji terminala gazowego. Zadaniem nowej jednostki będzie ochrona przeciwpożarowa terminala oraz społeczności lokalnej.

Nowa strażnica powstała w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu LNG, przy skrzyżowaniu ul. Ku Morzu i Barlickiego. Jak udało się nam dowiedzieć, komenda z ulicy Piastowskiej zostanie przeniesiona właśnie do nowej strażnicy.

Korzyścią budowy i utworzenia Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP poza terenem terminalu LNG jest także zapewnienie większej liczby strażaków niosących pomoc mieszkańcom dzielnicy Prawobrzeże, które od ośmiu lat miało jedynie Posterunek PSP. Pełniło w nim służbę tylko kilku strażaków na zmianie. Do pomocy wzywane były jednostki z wyspy Uznam lub Międzyzdrojów.

Porozumienie podpisane pomiędzy PLNG a PSP dotyczyło nie tylko wybudowania nowej jednostki, ale również wyposażenia jej przez Polskie LNG w niezbędny sprzęt ratowniczo–gaśniczy. Łączny koszt budowy i wyposażenia jednostki to 20 mln zł.

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.