poniedziałek , 3 października 2022
Strona główna / Lokalne / Ma złamane żebro, bo nie miał odblasków

Ma złamane żebro, bo nie miał odblasków

Ślisko, ciemno, niebezpiecznie – tak w trzech słowach scharakteryzować można jesienno-zimowe warunki drogowe. I choć z zagrożeniem liczyć muszą się wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, o swoje bezpieczeństwo w tym okresie najbardziej zadbać powinni piesi i rowerzyści. Tymczasem w trudnych warunkach atmosferycznych są oni często zupełnie niewidoczni na drodze. Wczoraj w Świnoujściu w godzinach wieczornych doszło do potrącenia pieszego, nie posiadającego elementów odblaskowych.

W środę w godzinach wieczornych w Świnoujściu doszło do wypadku z udziałem pieszego. Jadący ulicą Grunwaldzką samochód osobowy marki Ford potrącił pieszego, który nagle wtargnął na jezdnię. Ofiara wypadku ubrana była na ciemno, nie posiadała żadnych odblaskowych elementów. Ze złamaniem żebra i podejrzeniem wstrząśnienia mózgu mężczyzna trafił do szpitala.

Warto przypomnieć, iż po zapadnięciu zmroku osoba ubrana na ciemno, bez odblasku staje się niemal niewidoczna dla kierowców nadjeżdżających pojazdów. Brak elementu odblaskowego sprawia, że kierowca dostrzega pieszego lub rowerzystę z odległości zaledwie 40 metrów. Tymczasem jeden mały odblask wystarczy, aby dystans ten zwiększyć niemal czterokrotnie!

Zobacz również

Zmieniają się godziny otwarcia punktu bankowego

Jak informuje Bank Pekao S.A., od  dnia  3 października 2022r.  do   odwołania punkt kasowy banku …

2 komentarze

  1. Panie Wojciechu, proszę nie wpisywać się w styl iswinoujscie. Taki tytuł to nadużycie. Nie wypada.

  2. A co, jeżeli ktoś ma odblask i zostanie potrącony na środku chodnika przez ufo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.