Strona główna / Lokalne / PEC dla najmłodszych odbiorców ciepła

PEC dla najmłodszych odbiorców ciepła

Po raz trzeci Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Świnoujściu zorganizowało Dni otwarte dla najmłodszych Odbiorców ciepła, które odbyły się w terminie 12-23 września br. Przedsiębiorstwo odwiedziło blisko 1200 dzieci ze świnoujskich przedszkoli i szkół.

art-prec3Podczas Dni otwartych zorganizowane grupy dzieci wraz z opiekunami i pracownikami PEC pełniącymi w tych dniach role przewodników poznawały proces wytwarzania ciepła. Największym zainteresowaniem najmłodszych odbiorców ciepła cieszył się pracujący kocioł, szczególnie w momencie otworzenia drzwiczek, przez które każde dziecko mogło zobaczyć żar, który jest w środku o temperaturze sięgającej ok. 1200ºC. Ciekawość dzieci wzbudzały również szafy sterownicze kotłów, taśmociąg, którego dzieci nazywały „pociągiem”, kominy oraz instalacje odpylania spalin, dzięki którym ograniczona jest do minimum emisja zanieczyszczeń środowiska naturalnego.

Uczestnicy z zaciekawieniem słuchali informacji o PEC i zadawali wiele ciekawych pytań.

Zobacz również

Spłoszony koń uciekał uciekał ulicami Świnoujścia

W niedzielne popołudnie policjanci, patrolując rejon Wybrzeża Władysława IV, dostrzegli machającą kobietę, która poinformowała ich, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.