niedziela , 27 listopada 2022
Strona główna / Lokalne / W czwartek dowiemy się czyje pomysły trafią do Budżetu Miasta 2017

W czwartek dowiemy się czyje pomysły trafią do Budżetu Miasta 2017

Już w najbliższy czwartek, 13 października, o godzinie 15.15,w Sali Nr 1 Urzędu Miasta Świnoujście, Prezydent Janusz Żmurkiewicz spotka się z Liderami projektów złożonych  w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. W tym dniu dowiemy się, które z projektów spotkały się z największym uznaniem mieszkańców Świnoujścia i tym samym trafią do przyszłorocznego budżetu miasta.

– Dotychczasowe edycje Budżetu Obywatelskiego cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego Miasta. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że tylko w ubiegłorocznej edycji swoje głosy oddało aż 11.241 osób, z czego ważnych było 9.433.- informuje Robert Karelus rzecznik Prezydenta Miasta

W III edycji Budżetu Obywatelskiego wpłynęło 20 wniosków. Do głosowania ostatecznie zakwalifikowano 13 z nich. Mimo , iż pod głosowanie poddanych było 13 projektów, oddano na nie ponad 7 500 głosów.

– Świadczy to o tym, że świnoujścianom nie jest obojętne ich miasto i to, co się w nim dzieje.   Jest to naprawdę bardzo budujące.– mówi Prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Głosowanie trwało od 29 sierpnia do 23 września 2016 roku. Można było oddać tylko jeden głos na jeden z poniższych projektów:

Modernizacja węzłów sanitarnych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki w Świnoujściu.

Doposażenie SP ZOZ Zakładu Pielęgnacyjna – Opiekuńczego w sprzęt i urządzenia medyczne.

Wspólnie dla szkoły morskiej – bezpieczeństwo i estetyka.

Ratujemy i uczymy ratować.

Wyspy Sportu.

Ogródek dydaktyczno – rekreacyjny „Zielona klasa”.

Zagospodarowanie wewnętrznego dziedzińca szkoły na potrzeby uczniów.

Kompleksowe wykonanie sportowego zaplecza Szkoły Podstawowej nr 2.

Program zabezpieczenia transportu medycznego pacjentów szpitala oraz doposażenia oddziałów szpitalnych w sprzęt medyczny dla poprawy komfortu przeprowadzania zabiegów operacyjnych, monitorowania akcji porodowych oraz diagnozowania chorób układu krążenia.

Świat zabaw, sportu i rekreacji dla każdego.

Świnoujska akademia uczestnika ruchu drogowego.

Organizacja zimowego i letniego obozu kondycyjno – treningowo – zgrywającego dla dzieci i młodzieży ze Świnoujścia trenującej piłkę nożną.

Water Sports Tour

 

Zobacz również

Spotkanie z posłem Dariuszem Wieczorkiem. Będzie można porozmawiać także o elektromobilności

Mieszkańcy Świnoujścia będą mogli w najbliższy poniedziałek spotkać się z posłem Nowej Lewicy Dariuszem Wieczorkiem. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.