poniedziałek , 3 października 2022
Strona główna / Lokalne / Radni zajmą się płatnym parkowaniem. Pierwsze pół godziny za darmo

Radni zajmą się płatnym parkowaniem. Pierwsze pół godziny za darmo

Na najbliższej sesji, radni zajmą się wprowadzeniem odpłatności za parkowanie. Jeśli się zgodzą, od kwietnia przyszłego roku, na ulicach w centrum miasta i dzielnicy nadmorskiej staną parkomaty.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, znaczne natężenie ruchu w niektórych rejonach miasta, powoduje duże ograniczenia w parkowaniu pojazdów zarówno dla mieszkańców jak i gości naszego miasta. Wprowadzenie stref płatnego parkowania zwiększy szanse znalezienia wolnego miejsca parkingowego w bezpośredniej bliskości od obiektów takich jak banki, ciągi handlowe, muzeum i inne, a w dzielnicy nadmorskiej w okresie sezonu letniego umożliwi zwiększenie rotacji parkujących pojazdów samochodowych oraz usprawni organizację ruchu. Ponadto sprzyjać będzie wprowadzeniu alternatywnych środków transportu jak komunikacja zbiorowa i rowerowa. Wymuszenie rotacji dla parkujących pojazdami zagwarantuje większej ilości kierowców zaparkowanie pojazdów, co powinno wydatnie usprawnić ruch samochodowy na terenie miasta.

Projekt uchwały zakłada, że do strefy płatnego parkowania w dzielnicy nadmorskiej zalicza się pasy drogowe 18 ulic: Kasprowicza, Energetyków, Gierczak, Nowowiejskiego, Orkana, B. Prusa, Ujejskiego, Małachowskiego, Powstańców Śląskich, Żeromskiego (odcinek od ul. Powstańców Śląskich do ul. Małachowskiego), Uzdrowiskowa (od ul. Trentowskiego do ul. Chrobrego), Trentowskiego, Chrobrego (od ul. Sienkiewicza do ul. Uzdrowiskowej), Słowackiego, Konopnickiej, Cieszkowskiego, Orzeszkowej i ul. Sienkiewicza (na odcinku od ul. Małachowskiego do ul. Prusa).

Do strefy płatnego parkowania w centrum miasta zaliczono pasy drogowe 14 ulic, tj. ul. Chrobrego (od Armii Krajowej do ul. Piastowskiej); ul. Piastowskiej (od ul. Chrobrego do ul. Dąbrowskiego); ul. Bohaterów Września (od ul. Chrobrego do ul. Monte Cassino);ul. Monte Cassino (od ul. Armii Krajowej do ul. Piastowskiej); ul. Armii Krajowej; Plac Rybaka; Plac Słowiański; Plac Wolności; Plac Kościelny; Dąbrowskiego; Bema; Zaułek Kościelny; ul. Staszica (od ul. Konstytucji 3 Maja do ul. Rybaki); Rybaki (od ul. Staszica do ul. Wybrzeże Władysława IV); Marynarzy; Grunwaldzka (od ul. Rybaki do ul. Marynarzy); Wybrzeże Władysława IV (od ul. Rybaki do ul. Chrobrego).

Zobacz również

Zmieniają się godziny otwarcia punktu bankowego

Jak informuje Bank Pekao S.A., od  dnia  3 października 2022r.  do   odwołania punkt kasowy banku …

Jeden komentarz

  1. I bardzo dobrze, ciekawe gdzie teraz Emil busy swoje postawi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.