Strona główna / Lokalne / Młodzież nie garnie się do rządzenia
Foto: Urząd Miasta Świnoujścia

Młodzież nie garnie się do rządzenia

Nie ma wystarczającej liczby chętnych, aby utworzyć w Świnoujściu Młodzieżową Radę Miasta. W tym roku chętnych było tylko czworo uczniów z Technikum Zawodowego nr. 1 oraz pięcioro z Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I. Żadnego chętnego z gimnazjów.

Aby rada złożona z młodzieży mogła zacząć działać, potrzebnych jest tyle samo osób ile w radzie miasta. Magistrat jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego konsultował się z dyrektorami szkół z prośba o zaangażowanie. Efekt był mizerny.

W powstanie Młodzieżowej Rady Miasta zaangażował się radny Kamil Janta-Lipiński. W jego opinii, młodzieży brakuje podstawowych informacji, m.in. czym zajmuje się młodzieżowa rada.

Dwa lata temu nasza szkoła zgłaszała uczniów do Młodzieżowej Rady Miasta – informuje Renata Brudnik, dyrektor Gimnazjum Publicznego nr 3. – W tym roku opiekun samorządu szkolnego znalazł się na zwolnieniu, a my nie mogliśmy podjąć decyzji za niego, czy pokieruje i zajmie się sprawą. Czas na zgłoszenie kandydatów mieliśmy do 20. września. Mieliśmy za mało czasu. Opiekun wrócił już po tym terminie i wyjątkowo w tym roku nie udało się nam – dodaje.

Młodzieżowa Rada Miasta wybierana jest co dwa lata. Samorządy szkolne zgłaszają uczniów chętnych do współpracy z urzędem, następnie w placówkach odbywają się wybory i rada najmłodszych samorządowców działa, przygotowując się być może do przyszłej pracy jako radni.

Zobacz również

„Korytarz życia” nie tylko na drodze, ale także na plaży. Nie zabierajmy miejsca tym, którzy ratują życie i zdrowie

Policjanci ze Świnoujścia apelują do plażowiczów, aby w poszukiwaniu optymalnego miejsca do wypoczynku, nie zabierali …

2 komentarze

  1. Ciężko się tam wbić komuś obcemu, kto nie ma znajomości.
    Tam tylko swojaki…

  2. Brawo (lokalni) politycy! Być może młodzież nie chce być identyfikowana z tym co i jak robicie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.