Strona główna / Lokalne / Ponad pół miliarda złotych na dwa odcinki S3

Ponad pół miliarda złotych na dwa odcinki S3

Kolejne etapy budowy drogi ekspresowej S3 na odcinku Brzozowo-Rzęśnica zatwierdził dziś wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podczas wizyty w Szczecinie.

Decyzja pozwoli na ogłoszenie II etapu postępowania przetargowego na wykonanie przeszło 22-kilometrowej drogi na odcinku Brzozowo-Miękowo oraz prawie 4-kilometrowego odcinka Miękowo-Rzęśnica. Łączna wartość inwestycji wynosi 554 mln zł. Budowany odcinek ma być oddany do użytku na przełomie 2020 i 2021 r.

– Dzisiejsza decyzja, to w dużej mierze zasługa śp. wojewody zachodniopomorskiego Piotra Jani, który skutecznie zabiegał w Ministerstwie Transportu i Budownictwa o pieniądze na dokończenie S3, nazywając ją „arterią życia dla Pomorza Zachodniego” – powiedział podczas spotkania z dziennikarzami wiceminister Jerzy Szmit. W konferencji prasowej uczestniczyli również wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, poseł Artur Szałabawka, wicewojewoda Marek Subocz i dyrektor szczecińskiego oddziału GDDKiA Tadeusz Rajkiewicz.

Wicemarszałek Brudziński podkreślał, że o pełnym zakończeniu budowy S3 będzie można mówić dopiero wtedy, gdy powstanie stałe połączenie wysp Uznam i Wolin.

Wiceminister Jerzy Szmit spotkał się również z samorządowcami, m.in. ze Szczecina, Świnoujścia i Goleniowa oraz przedstawicielami największych przedsiębiorstw i wraz z dyrektorem Tadeuszem Rajkiewiczem przedstawił planowaną inwestycję.

Odcinek Świnoujście – Troszyn to obecnie droga jednojezdniowa z wybudowanymi w poprzedniej dekadzie obwodnicami Wolina, Dargobądza i Międzyzdrojów. Docelowo ma być dwujezdniową drogą ekspresową. Jest to jedyna droga publiczna prowadząca od polskiej strony do Świnoujścia. Odcinek przechodzi przez teren Wolińskiego Parku Narodowego.

Projekt przebudowy odcinka: Długość odcinka: 34,5 km.

Opracowywanie STEŚ. Uzyskanie DŚU: III kwartał 2017 roku.

Opracowanie dokumentacji geologiczno – inżynierskiej: II kwartał 2018

Ogłoszenie głoszenie przetargu P&B: II/III kwartał 2018

Zawarcie umowy: II/III kwartał 2018

Zakończenie realizacji: IV kwartał 2022/I kwartał 2023

Źródło: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki

Zobacz również

Nowi strażacy w szeregach Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu

25 listopada 2022 roku w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu odbyło się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.