środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Internauci wybrali. Najlepsza polska plaża jest w Świnoujściu

Internauci wybrali. Najlepsza polska plaża jest w Świnoujściu

Głosami internautów świnoujska plaża została uznana za najlepszą i  najbardziej beztroską polską plażę 2016 roku. Spośród wszystkich internautów, którzy wzięli udział w rankingu portalu www.rankingplaz.pl, aż 84 procent ,w jedenastu kategoriach, pozytywnie oceniło właśnie Świnoujście.  To o 7 procent więcej, niż drugą w rankingu plażę w Chałupach i trzecią w Trzęsaczu.

Dziś przedstawiciele organizatorów rankingu przyjechali do Świnoujścia, aby prezydentowi miasta wręczyć dyplom i okolicznościową statuetkę.

Internauci wysoko ocenili bezpieczeństwo i czystość świnoujskiej plaży – mówił  przedstawiciel organizatorów rankingu Tomasz Kułakowski podczas dzisiejszego spotkania z zastępcą prezydenta Pawłem Sujką.  – A w przypadku tak dużej, tak szerokiej plaży i przy tysiącach wypoczywających na niej codziennie turystach,  nie tak łatwo utrzymać jest czystość i dbać o to, aby plażowicze mogli czuć się bezpiecznie.

Tomasz Kołakowski dodał, że tym bardziej szczególne gratulacje należą się kierownikowi kąpieliska Ewie Wileńskiej oraz dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” Annie Kryszan, które dobrze zorganizowały pracę odpowiednich służb.

Świnoujście z roku na rok staje się coraz bardziej popularną miejscowością nadmorską, do której ściąga coraz więcej turystów. Szacuje się, że w tym roku odwiedziło Świnoujście niemal 3 mln gości, zarówno tych kilku czy  kilkunastodniowych, jak i tych weekendowych czy jednodniowych.

Dbałość o plażę, kąpielisko, do tego wciąż rozwijająca się infrastruktura turystyczna, jak i wysoki poziom usług , to podstawowe atuty Świnoujścia jako idealnej miejscowości do wypoczynku. Zarówno dla tych, którzy wybierają plaże i morze, jak i tych, którzy wolą wypoczynek w ruchu – mówi zastępca prezydenta Paweł Sujka.

Wraz ze wzrostem popularności Świnoujścia oraz liczby odwiedzających je turystów, miasto jest liderem bądź w ścisłej czołówce turystycznych rankingów. Tylko w tym roku Świnoujście wygrało  takie rankingi w onet.pl, czasnadmorze.pl, travelist.pl, neewsbook.pl, Gazecie  Prawnej i dzienniku Fakt.

Po raz jedenasty z rzędu kąpielisko otrzymało międzynarodowe wyróżnienie Błękitnej Flagi.

Tekst i zdjęcia BIK UM Świnoujście

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

Jeden komentarz

  1. całe szczęście że na zdjęciu jest instruktor karate w randze prezydenta bo inaczej już bym pomyślał że się rozchorował 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.