poniedziałek , 3 października 2022
Strona główna / Lokalne / Kwiaty zastąpiono kolorowymi kapustami

Kwiaty zastąpiono kolorowymi kapustami

Kolorowe kapusty zasadzono na zieleńcach w centrum miasta. Ozdobne rośliny pojawiły się na Placu Wolności, promenadzie, a także na prawobrzeżnym Warszowie.

Pracownicy Wydziału Eksploatacji i Zarządzania Nieruchomościami Urzędu Miasta dobierając rośliny do kompozycji kwiatowych kierują się warunkami, w jakich będą rosły, wyglądem, jak i również ich oddziaływaniem na otoczenie.

14657709_742315675944024_460403989_nRoślina w specjalnych wysokich donicach bardzo spodobała się mieszkańcom i turystom. Wiele osób  robi sobie nawet pamiątkowe zdjęcia na ich tle. Jeżeli w tym roku ta  wyjątkowa odmiana kapusty sprawdzi się, a wszystko na to wskazuje, to jej  sadzonki pojawią się w miejskich kwietnikach również w przyszłym roku.
Kapusta ozdobna jest jedynym gatunkiem kapusty uprawianym w celach dekoracyjnych. W warunkach naturalnych rośnie w Azji oraz na południu Europy. Uprawiana jest jako roślina jednoroczna lub dwuletnia. Należy do roślin jadalnych, jednakże nie posiada tych samych walorów smakowych czy zdrowotnych jak nasza swojska kapusta zielona.

 

Zobacz również

Zmieniają się godziny otwarcia punktu bankowego

Jak informuje Bank Pekao S.A., od  dnia  3 października 2022r.  do   odwołania punkt kasowy banku …

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.