Strona główna / Hobby / Harcerze obchodzili święto pieczonego ziemniaka

Harcerze obchodzili święto pieczonego ziemniaka

W miniony piątek 14.10.2016, dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 „Pod Żaglami” oraz harcerze z V Świnoujskiej Drużyny Harcerzy „Patria” im. Powstańczej Poczty Polowej obchodzili wspólnie, już po raz trzeci, Święto Pieczonego Ziemniaka.

p1050120_1Przedszkolaki zostały uroczyście powitane przez Króla Ziemniaka wraz z harcerskim dworem. Impreza rozpoczęła się krótką opowieścią o podróży Króla Ziemniaka do Polski przez lądy i morza. Po historii przyszedł czas na zabawy integracyjne i pląsy. Nie zabrakło konkurencji sportowych dla dzieci i rodziców w postaci Wykopków – zawodnicy szukali ziemniaków ukrytych na przedszkolnym placu zabaw. Aby złapać oddech i chwilę odpocząć, przedszkolaki wraz z rodzicami tworzyli cudaki z ziemniaków. Korzystali z materiałów zgromadzonych w „skrzyni skarbów” ( koraliki, guziki, wykałaczki, włóczkę, tkaniny, tasiemki, koronki, sznurek, taśma samoprzylepna, sosnowe igły, jarzębinę, liście, bibułę, folię, plastelinę itd. ) Gotowe prace zostały umieszczone razem na wystawce.

Po zabawie przyszedł czas na smaczny posiłek przy ognisku składający się z kiełbasek samodzielnie upieczonych przez dzieci, ziemniaków z ogniska oraz sałatki ziemniaczanej.

Dziękujemy Dyrekcji Przedszkola, wychowawcom grup, rodzicom oraz dzieciom za wspólne przygotowanie imprezy, miłe przyjęcie, zaangażowanie, wsparcie sprzętem, artykuły spożywcze, bez których impreza nie doszła by do skutku. Dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia na następnej imprezie.

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

Jeden komentarz

  1. A do tych pieczonych ziemniaków pieczony dzik – mniam mniam – sama pychotka !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.