Strona główna / Lokalne / Odławianie dzików. Czekają na zezwolenie

Odławianie dzików. Czekają na zezwolenie

Akcją odławiania dzików zajmować się będzie szczecińska firma Lupar, która za tę  usługę zaproponowała najbardziej korzystna cenę 307,50 złotych brutto za odłowienie jednego dzika. Zakres prac obejmował będzie pełną inwentaryzację terenu miasta pod kątem ilości dzików, odnęcanie ich z terenu miasta, wykładanie przynęty, zapachu, karmy w miejscu przyszłego odławiania, postawienie odłowni, odławianie dzików, przetransportowanie ich i przekazanie do ośrodka hodowli zwierzyny. Akcja odławiania rozpocznie się bezpośrednio po uzyskaniu wymaganego zezwolenia od Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Szczecinie.

Zobacz również

Trzy złota podczas Pucharu Polski dla Centrum EKG

W dniach 24-25/09/22 w Luboniu  odbył się XII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2022. …

3 komentarze

  1. a co tak naprawdę kryje się pod nazwą ośrodek hodowli zwierzyny ?? czy to nie jest tak przypadkiem, że te oswojone dziki trafią w rezultacie do rzeźni ??

    • trzy stówy za odłowienie i 12 zł. za kilogram do „hodowli”, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo obywatela, nie ważne że za wszystko powinno zapłacić koło łowieckie które nie dokarmiając zwierzyny doprowadziło do tego że dzicz szukała pożywienia w mieście.

    • Tak na pewno tam trafią ! No i co z tego ? Ja sama bym chętnie spróbowała jakiegoś pysznego pasztetu z dzika ! Od tysiącleci ludzie się żywili mięsem dzikich zwierząt bo po to one są !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.