Strona główna / Lokalne / Dzień Białej Laski w Świnoujściu

Dzień Białej Laski w Świnoujściu

Międzynarodowy Dzień Białej Laski to święto osób niewidomych i niedowidzących. Dzień ten wszedł na stałe do kalendarza od 1993 r. kiedy to uchwaliła go Europejska Unia Niewidomych.

Międzynarodowy Dzień Białej Laski ma przypominać wszystkim o potrzebach osób dotkniętych brakiem lub uszkodzeniem wzroku, którzy chcą żyć tak jak reszta społeczeństwa-  bez barier i ograniczeń.

Z tej okazji w Ośrodku Wypoczynkowym Rybitwa w Świnoujściu odbyło się spotkanie osób zrzeszonych w miejskim Kole Polskiego Związku Niewidomych oraz ich opiekunów z Zastępcą Prezydenta Miasta Pawłem Sujką. W spotkaniu uczestniczyli także :Teresa Kowalska – członek zarządu Okręgu Zachodniopomorskiego PZN, Dyrektor MOPR  Gabriela Poniedziałek – Petruk ,Irena Andrzejczak – Zastępca Naczelnika Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej.

Gospodarzem uroczystości była Anna Duczmańska-  Prezes Koła PZN w Świnoujściu

Jesteście wspaniałymi, pełnymi humoru i empatii ludźmi ,którzy muszą na co dzień spotykać się z wieloma barierami- powiedział Zastępca Prezydenta Paweł Sujka – My ze swej strony staramy się, aby te bariery likwidować ,czego dowodem jest chociażby aktualna inwestycja wprowadzania na ulicach miasta sygnalizacji dźwiękowych.

Przy ogromnym aplauzie zebranych, honorową odznakę Przyjaciel Niewidomego odebrała Pani Jadwiga Bujko.

Zobacz również

Trzy złota podczas Pucharu Polski dla Centrum EKG

W dniach 24-25/09/22 w Luboniu  odbył się XII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2022. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.