Strona główna / Lokalne / Dzień Białej Laski w Świnoujściu

Dzień Białej Laski w Świnoujściu

Międzynarodowy Dzień Białej Laski to święto osób niewidomych i niedowidzących. Dzień ten wszedł na stałe do kalendarza od 1993 r. kiedy to uchwaliła go Europejska Unia Niewidomych.

Międzynarodowy Dzień Białej Laski ma przypominać wszystkim o potrzebach osób dotkniętych brakiem lub uszkodzeniem wzroku, którzy chcą żyć tak jak reszta społeczeństwa-  bez barier i ograniczeń.

Z tej okazji w Ośrodku Wypoczynkowym Rybitwa w Świnoujściu odbyło się spotkanie osób zrzeszonych w miejskim Kole Polskiego Związku Niewidomych oraz ich opiekunów z Zastępcą Prezydenta Miasta Pawłem Sujką. W spotkaniu uczestniczyli także :Teresa Kowalska – członek zarządu Okręgu Zachodniopomorskiego PZN, Dyrektor MOPR  Gabriela Poniedziałek – Petruk ,Irena Andrzejczak – Zastępca Naczelnika Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej.

Gospodarzem uroczystości była Anna Duczmańska-  Prezes Koła PZN w Świnoujściu

Jesteście wspaniałymi, pełnymi humoru i empatii ludźmi ,którzy muszą na co dzień spotykać się z wieloma barierami- powiedział Zastępca Prezydenta Paweł Sujka – My ze swej strony staramy się, aby te bariery likwidować ,czego dowodem jest chociażby aktualna inwestycja wprowadzania na ulicach miasta sygnalizacji dźwiękowych.

Przy ogromnym aplauzie zebranych, honorową odznakę Przyjaciel Niewidomego odebrała Pani Jadwiga Bujko.

Zobacz również

Plażowy czyścioch wjechał na plażę w Świnoujściu. Oto efekty!

Gruntowne czyszczenie plaży w Świnoujściu. Ośrodek Sportu i Rekreacji Wyspiarz rozpoczął zabiegi pielęgnacyjne na świnoujskiej …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.