poniedziałek , 26 września 2022
Strona główna / Lokalne / Kręcona w Świnoujściu „Szkoła uwodzenia Czesława M.” od dziś w kinach

Kręcona w Świnoujściu „Szkoła uwodzenia Czesława M.” od dziś w kinach

„Szkoła uwodzenia Czesława M.” to prawdopodobnie ostatnia polska komedia w tym roku. Świetna okazja do śmiechu i wzruszeń, szczególnie dla miłośników czeskiego i skandynawskiego poczucia humoru, już od dziś  w kinach; także w świnoujskim kinie Cinema 3D w Galerii Corso . Komedia o mężczyznach, nie tylko dla kobiet, a w roli głównej… Czesław Mozil! W filmie „zagrało” również …Świnoujście.

Ile wspólnego z prawdziwym Czesławem Mozilem ma bohater „Szkoły uwodzenia Czesława M.”, o którym opowiadają w filmie Cezik, Nergal, Gaba Kulka, Artur Andrus, czy Renata Przemyk? Krzysztof Materna, mówiąc o Czesławie M., nie ma wątpliwości: „Jest po prostu niezwykły. Jedyny w swoim rodzaju”. To nie koniec pochwał. Kolejne nazwiska polskiej sceny rozrywkowej podkreślają: „Najbardziej nieprzewidywalna gwiazda szołbiznesu”. „Rewelacyjny kompan, cudowny artysta, glęboka postać”. Jednak szybko okazuje się, że Czesław M. nie jest ideałem – problemy emocjonalne, intensywne relacje ze słuchaczami na koncertach, kryzys twórczy… To dopiero wstęp do historii, którą opowiada w swoim filmie Aleksander Dembski.

Zdjęcia do filmu kręcone były w Warszawie oraz w Świnoujściu. Filmowcy nagrywali na świnoujskiej marinie, dwóch falochronach, Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia oraz w centrum miasta. Na Basenie Północnym został zorganizowany koncert artysty. Mieszkańcy miasta wzięli również udział w filmie w roli statystów.

„Szkoła uwodzenia Czesława M.” to historia popularnego muzyka, który niespodziewanie porzuca życie warszawskiego celebryty. Czesław M. przypadkiem trafia do Świnoujścia. Poznaje Adama i Zygmunta, byłych stoczniowców, którzy próbują rozkręcić własny biznes. Wspólnie wymyślają plan pozornie doskonały: postanawiają otworzyć pierwszą szkołę uwodzenia dla mężczyzn w północno-zachodniej Polsce. Czy dzięki niej w końcu osiągną wymarzony sukces?

Film Aleksandra Dembskiego jest ciepłą i optymistyczną historią o poszukiwaniu szczęścia i własnej drogi.  To komedia o zaskakujących konsekwencjach życiowych wyborów z oryginalną ścieżką dźwiękową. W roli głównej zobaczymy Czesława Mozila.

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.