Strona główna / Lokalne / Dziki – szkodniki. Przeorały pole do grillowania

Dziki – szkodniki. Przeorały pole do grillowania

Coraz większe spustoszenie robią dziki żyjące w Świnoujściu. Kilka dni temu, w poszukiwaniu jedzenia, dosłownie przeorały trawnik na polu do grillowania w Parku Zdrojowym. Jeżeli nie podejmie się szybko redukcji populacji dzików w naszym mieście, wkrótce tak będą wyglądać zieleńce i kwietniki w parkach i mieście.

14803099_748652105310381_1311188873_oAkcją odławiania dzików zajmować się będzie szczecińska firma Lupar, która za tę usługę zaproponowała najbardziej korzystna cenę 307,50 złotych brutto za odłowienie jednego dzika. Zakres prac obejmował będzie pełną inwentaryzację terenu miasta pod kątem ilości dzików, odnęcanie ich z terenu miasta, wykładanie przynęty, zapachu, karmy w miejscu przyszłego odławiania, postawienie odłowni, odławianie dzików, przetransportowanie ich i przekazanie do ośrodka hodowli zwierzyny. Akcja odławiania rozpocznie się bezpośrednio po uzyskaniu wymaganego zezwolenia od Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Szczecinie.

Zobacz również

Reprezentanci 8.FOW w biegu górskim Runner`s World Super Bieg

Marynarze z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przebywający na zgrupowaniu kondycyjno-sportowym w Dusznikach-Zdroju wzięli udział w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.